Rezultate te kerkimit per termin: +Emrimi

Meta: total 33 / total_found 33 / time 0.000 / keyword[0] emrimi / docs[0] 33 / hits[0] 37 /
Venezuela, biznesi i kokains midis politikanve dhe t afrmve: ja rrjeti
  • 2017-08-09

Venezuela, biznesi i kokains midis politikanve dhe t afrmve: ja rrjeti

Venezuela ka nj pozicion gjeografik t privilegjuar: nj kufi i gjat i pambikqyrur me Kolumbin, prodhuesi numr nj i kokains dhe nj bregdet shum i gjer. Pista q lidh trafikun me kryen e regjimit narkotik. Narkodiktatura. Lexohet n muret e Karakas, dgjohet nga zrat e analistve dhe politikanve t opozits

Sllobodan Petroviq: Rruga “Millosheviq”, marrëzi njerëzore
  • 2015-03-09

Sllobodan Petroviq: Rruga “Millosheviq”, marrëzi njerëzore

Emrimi i një rruge në Kosovës, me emrin e kriminelit Sllobodoan Millosheviq, nuk po i pëlqen as Listës Serbe. I ashpër ndaj vendimit të kryetarit të Ranillugut Mikic, ishte edhe ish-zëvendëskryeministri Sllobodan Petroviq, që është pj

Shpërthen LDK, Sabri Hamiti formon grup të ri parlamentar?!
  • 2014-09-14

Shpërthen LDK, Sabri Hamiti formon grup të ri parlamentar?!

Përpjekjet për të vepruar edhe më tej në kundështim me interpretimin kushtetues të dhënë nga Gjykata Kushtetuese, sa i takon pozicionit të kryeparlamentarit dhe shërbimi politik që LDK po i bën AAK-së në raport me pozitë

Vjosa Osmani: Emrimi i Lladrovcit në Tiranë është antiligjor, ja arsyet
  • 2014-08-04

Vjosa Osmani: Emrimi i Lladrovcit në Tiranë është antiligjor, ja arsyet

Lidhja Demokratike përmes Vjosa Osmanit ka reaguar ndaj emërimit të Ramiz Lladrovcit si i Ngarkuar me Punë në Ambasadën e Kosovës në Tiranë. Sipas tij, emërimi i ish-deputetit të PDK’së është shkelje ligjore dhe kushtetuese.

Miratohen dy ligjet per FA-ne Presidenti pritet ti riktheje per cenim te kompetencave
  • 2014-06-28

Miratohen dy ligjet per FA-ne Presidenti pritet ti riktheje per cenim te kompetencave

0 brbr brbrPresidenti i Republikes nuk do ti dekretoje dy ligjet e miratuara ne seancen e kesaj te enjte

Jahjaga, e vegëlzuara e Thaçit!
  • 2014-02-03

Jahjaga, e vegëlzuara e Thaçit!

Një vështirim analitik mbi të partishmen politike e institucionale të Kosovës, mbi bartësit e vartësit e pozicioneve të rëndësishme të shtetit, domosdoshmërisht kërkon të jesh objektiv. Objektiv në raport me procesin politik,

Reagimet gjermane: Rikthimi i nacionalistëve në Serbi, fatal!
  • 2012-06-30

Reagimet gjermane: Rikthimi i nacionalistëve në Serbi, fatal!

Dy muaj pas zgjedhjeve parlamentare dhe presidenciale në Serbi u vendos që Ivica Daçiq të jetë mandatar i ri për kryeministër. Kreu i socialistëve ishte dikur bashkëpunëtor i ngushtë i Sllobodan Millosheviqit.Karriera politike e Ivica Daçiqit ka filluar heret: në vitin 1990, në moshën