Rezultate te kerkimit per termin: +Emrohen

Total: 12
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Sot shqyrtohen 105 kandidaturat

Grupi i puns i ekspertve ligjor, i ngritur nga Presidenti i Republiks, do t mblidhet nesr pr t nisur shqyrtimin e dokumentacionit t 105 kandidatve, t cilt kan aplikuar pr vendet vakante n Gjykatn e Lart. Sipas burimeve nga Presidenca, ende nuk dihet nse przgjedhja e emrave t rinj nga ana e President

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Sot shqyrtohen kandidaturat

Grupi i puns i ekspertve ligjor, i ngritur nga Presidenti i Republiks, do t mblidhet nesr pr t nisur shqyrtimin e dokumentacionit t 105 kandidatve, t cilt kan aplikuar pr vendet vakante n Gjykatn e Lart. Sipas burimeve nga Presidenca, ende nuk dihet nse przgjedhja e emrave t rinj nga ana e President

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.446Z

Presidenti Topi dekreton tre gjyqtarët e Kushtetueses

Presidenti i Republiks Bamir Topi emroi 3 antart e rinj t Gjykats Kushtetuese. Sipas zyrs s shtypit pran Presidencs, Kreu i Shtetit dekretoi emrimin e gjytarve Altina Xhoxhaj, Bashkim Dedja dhe Vangjel Kosta, si antar t Gjykats Kushtetuese. N baz t prcaktimeve kushtetuese dhe ligjore, gjyqtart e Gjy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.402Z

Procedurat, Kuvendi rrëzon pretendimet e socialistëve

Ruçi, letër Topallit për rregulloren Kuvendi i konsideron t pabaza akuzat e socialistve, sipas t cilve, kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli, ka mbledhur n mnyr antiligjore Kshillin pr Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetet. N nj letr drejtuar kryetares s Kuvendit, kryetari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.432Z

Drejtësia, zarfi që fiton vendin e punës

Nse ke nj zarf me lek, euro, dollar, q plotson shumn e krkuar, ather arrin t marrsh nj vend pune t admiruar n “qeverin” e drejtsis?! Ekspertt e Komisionit Evropian pas vzhgimit n terren, n kuadrin e hartimit t raportit pr drejtsin pas konstatimeve tejet shqetsuese pr KLD-n lan ndr t tj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.408Z

PD-ja, akuzon Presidentin: Ka shkelur Kushtetutën

Halimi: Kuvendi, seancë urgjente për emërimin e kryetarit Mazhoranca e djatht akuzoi dje kreun e shtetit, Bamir Topi, pr shkeljen m t rnd t ktyre kohve t fundit t ligjit themeltar t shtetit. Shkak pr kt prplasje, q ka n thelb Kushtetutn e vendit, shtpikrisht mosdekretimi brend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.088Z

Ironia e përfaqësuesit të LSI për DAP-in: Pres verifikimin e virgjërisë

Ylli Dylgjeri, punonjës në Ministrinë e Zhvillimit Ekonomik Tregtise dhe Sipermarrjes, si përfaqësues i LSI, ka ironizuar sot lidhur me një kërkesë ligjore të Departamentit të Administratës Publike. "Pres verifikimin e 'virgjërisë'", shkruan Dylgjeri. A saktëson në vijim: "Sot dorëz

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama