Rezultate te kerkimit per termin: +Emanuel +Macron

Meta: total 50 / total_found 50 / time 0.000 / keyword[0] emanuel / docs[0] 974 / hits[0] 1234 / keyword[1] macron / docs[1] 564 / hits[1] 1736 /
Rrëzimi i avionit me 157 udhëtarë, politikani i njohur humb familjen (FOTO)
  • 2019-03-11

Rrëzimi i avionit me 157 udhëtarë, politikani i njohur humb familjen (FOTO)

Në mesin e udhëtarëve të vdekur gjatë rrëzimit të avionit me 157 persona në bord në Etiopi, kishte qytetarë nga 35 shtete të ndryshme. Mes të vdekurve francezë ishin delegatë të cilët ishin nisur për në Nairobi për të marrë pjesë në Konferencën e Kombeve të Bashkuara për Mb

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së
  • 2018-12-30

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së

Një seri protestash, shpesh dhe të dhunshme, lanë shenjë gjatë vitit 2018. Ajo më e fundit e studentëve, u pasua nga një ndryshim radikal i qeverisë. Gjysma e ministrave që mbulonin postet më kyçe, u larguan. Megjithatë 2018 ofroi një shans për Shqipërinë në rrugën e integrimit, n

NJË TJETËR CIKLON I AFROHET URAGANIT TË PROTESTAVE!
  • 2018-12-14

NJË TJETËR CIKLON I AFROHET URAGANIT TË PROTESTAVE!

Foto ilustruese Nga ILIR ÇUMANI Një tjetër ciklon i afrohet Uraganit të protestave të studentëve… Ajo e sindikatave të hidrokarbureve në lidhje me rritjen e çmimit të naftës, e sindikatave të infermierëve për pagat e ulëta dhe kushtet e vështira në sistemin shëndetësor, apo

KOLINDA PUTH PËR KROACINË!
  • 2018-07-19

KOLINDA PUTH PËR KROACINË!

Emanuel Macron nuk kishte asnjë shans. E pushtuar nga emocionet mbas ndeshjes mbresëlënëse të ekipit kroat të futbollit, presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitarovic përqafoi presidentin francez. Duke harruar distancën e figurave shtetërore. Ai, zotëri burrë, e lë të ndodhë. Më pas kjo

Kritiku i zgjerimit të BE, Emanuel Macron viziton në vjeshtë Tiranën
  • 2018-06-27

Kritiku i zgjerimit të BE, Emanuel Macron viziton në vjeshtë Tiranën

Presidenti i Francës Emanuel Macron është pas kancelares gjermane Merkel, sëri i dytë më i fortë në BE dhe në çështjen e zgjerimit ai ka qenë skeptik për hapjen e negociatave të anatërsimit me shqipërinë dhe Maqedoninë. Macron kërkon transformimin e vetë BE-së dhe për këtë nd

Hahn: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë
  • 2018-06-26

Hahn: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë

Thirrja vjen në prag të takimit të ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare të BE, të së martën (26.06.2018) në Luksemburg, që paraprin vendimin e Këshillit Europian në Samitin vendimtar  të BE, në fund të kësaj jave, më 28-29 qershor. Burime  zyrtare nga Komisioni Europian b

No Pic available
  • 2018-06-25

Franca: Italia përgjegjëse për anijen Lifeline, Salvini: Jeni të këqinj dhe injorantë!

“Ne jemi refuzuar nga Gjermania, Holanda, Italia dhe do t’i kërkojmë Francës që të na mirëpresë”. Kështu ka deklaruar Axel Steier, përfaqësuesi i anijes OJQ Lifeline, e cila ka në bord mbi 300 emigrantë libianë, për radion franceze RTL. Nëse nuk kemi përgjigje ̵