Rezultate te kerkimit per termin: +Emergjencave +Civile

Meta: total 1000 / total_found 3335 / time 0.003 / keyword[0] emergjencave / docs[0] 5917 / hits[0] 9321 / keyword[1] civile / docs[1] 48226 / hits[1] 75493 /
AEROPORTI DHE MOSVEPRIMI I INSTITUCIONEVE TË SIGURISË!
  • 2019-04-11

AEROPORTI DHE MOSVEPRIMI I INSTITUCIONEVE TË SIGURISË!

Nga Luan Rama Menjëherë pas sulmit të një grupi të armatosur kriminal në pistën e aeroportit ndërkombëtar të Tiranës, do të duhej të kishte nisur çështja penale edhe ndaj të gjithë anëtarëve të Komitet Kombëtar të Sigurisë së Aviacionit Civil, i cili është i ngarkuar edhe

Aksident tragjik në superstradë, 1 i vdekur dhe një i plagosur
  • 2019-03-26

Aksident tragjik në superstradë, 1 i vdekur dhe një i plagosur

Një aksident i rëndë është raportuar të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në superstradën Lezhë-Laç. Përplasja mes 3 automjeteve ka rezultuar fatale për Arjan Bejtjen, 37-vjeçari që nuk ka mundur tu mbijetojë plagëve të marra dhe ka ndërruar jetë në vend. Ai mësohet të ketë qen

No Pic available
  • 2019-03-03

Familja Mici me shtëpi të re pas përmbytjeve, Veliaj i jep çelësat (FOTO)

Rreshjet e dendura të shiut shkatërruan shtëpinë e vjetër të familjes Mici në Mazrek të Njësisë Administrative të Kasharit, duke e lënë në qiell të hapur familjen me 7 anëtarë. Pas sistemimit të tyre në Qendrën e Emergjencave në Tufinë, Bashkia e Tiranës dhe Fondacioni Mirësi

Pensionistëve u digjet shtëpia dhe mbetën në qiell të hapur
  • 2019-02-22

Pensionistëve u digjet shtëpia dhe mbetën në qiell të hapur

Një çifti pensionistësh, të cilët banojnë në rrugën Nikolla Sarkozi në Kamëz, në vitin 2013 u është djegur banesa dy katërshe, si pasojë e zjarrit të rënë tek komshiu i tyre. Atë mëngjes korriku përveç kësaj banese u dogjën edhe dy banesa të tjera. Kanë kaluar 6 vjet dhe

Moti i keq, MM ultimatum bashkive: Nisni listën e kompanive kontraktore
  • 2019-01-16

Moti i keq, MM ultimatum bashkive: Nisni listën e kompanive kontraktore

Ministria e Mbrojtjes u ka dërguar një letër të hapur bashkive në 6 prefektura të vendit, nxitur nga pasojat e motit të keq. Në letrën e drejtuar bashkive në prefekturat më problematike kërkohet lista e kompanive kontraktore për mirëmbajtjen e rrugës. Ndër të tjera theksohet se sit

Bora dhe ngricat, Olta Xhaçka u tërheq veshin disa bashkive
  • 2019-01-16

Bora dhe ngricat, Olta Xhaçka u tërheq veshin disa bashkive

Bora dhe ngricat që mbërthyen Shqipërinë për dy javë kanë nxjerrë në pah problematika në mënyrën si menaxhohen problemet e krijuara nga moti i keq prej qeverisjes lokale. Pikërisht këto probleme dhe dhjetëra raste të izolimit të fshatrave nga bora, duket se kanë shtyrë Ministrinë

No Pic available
  • 2019-01-13

Borën e pasojnë ngricat, ARRSH paraqet gjendjen e rrugëve: Kujdes në

Reshjet e bores në zonat malore dhe ngricat janë ulur këmbëkryq pothuajse në të gjitha territorin e Shqipërisë dhe nga moti i keq janë hasur problematika në qarkullimin e mjeteve në disa akse rrugore. Shtabet e emergjencave civile janë ngritur në disa prefektura, ndërsa ARRSH nëpërmj