Rezultate te kerkimit per termin: +Emergjencave

Total: 5912
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.283Z

Dëbora,Shtabi i emergjencave paraqet situatën

Reshjet e deborës që kanë rënë gjatë 24 orëve të fundit kanë përfshire rreth 80 % të territorit të Shqipërisë. Sipas shtabit të emergjencave në disa zona sidomos në ato veriore dhe verilindore ka pasë probleme me qarkullimin e automjetve për shkak të reshjeve te shumta të dëbo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.779Z

Situata sipas Shtabit te Emergjencave

Autoritetet Shtabi i Emergjencave ne Prefekturen e Shkodres njoftoi se deri dje pasdite siperfaqja e tokes se permbytur llogaritej ne rreth 13 000 hektare. Ky shtab njoftoi zyrtarisht per 2100 banesa te permbytura dhe 2470 te tjera me prezence uji ne te gjithe territorin e perfshire nga permbytja.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.648Z

Shkoder, shtabi i emergjencave ndan detyrat

Mengjesin e sotem shtabi i emergjencave ne Shkoder ka ndare detyrat e reja per repartet qe ndodhen ne terren. Sipas prefektit Mexhit Cungu, njekohesisht edhe shef i shtabit te emergjencave, niveli i ujerave po rritet dhe shkarkimet nga Vau i Dejes shkojne ne 1400 metra kub uje ne sekonde

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.908Z

Grupi Ndërministror i Emergjencave Civile, monitorim situatës

Grupi Ndërministror i Emergjencave Civile u mblodh dje për të diskutuar për masat e marra dhe për të koordinuar veprimet për shmangien e çdo situate emergjente që mund të krijohet nga reshjet e shumta të ditëve të fundit. Në takim morën pjesë ministrat Basha, Prifti, Olldashi, Imami

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.201Z

Tirania e emergjencave

Blendi Kajsiu Përmbytjet në veri kanë krijuar një situatë aq të jashtëzakonshme, saqë tashmë kemi harruar se për Shqipërinë është më se e zakonshme të ndodhet në situata të jashtëzakonshme, që kërkojnë zgjidhje urgjente. Një distancim sado i pakët nga përditshmëria e z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.874Z

"Shtabet e emergjencave po ndjekin situaten"

Ministria e Brendshme dhe Pushtetit Lokal njoftoi dje se Drejtoria e Shtabit te Emergjencave po ndjek nga afer masat qe po merren nga shtabet ne qarqe dhe cdo prefekture. "Shtabet e emergjencave ne qarqe nen drejtimin e prefekteve po ndjekin situaten ne vazhdimesi, me masa konkrete per lehtesimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.492Z

Vlore shpallet harta e emergjencave

Prefekti i Qarkut të Vlorës, Eduart Veçani, përfaqësues të të gjitha njësive vendore në rang qarku, si edhe drejtues të drejtorive rajonale kanë qenë prezent në mbledhjen e parë të shtabit të emergjencave në rang

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama