Rezultate te kerkimit per termin: +Emigrantt

Meta: total 127 / total_found 127 / time 0.000 / keyword[0] emigrantt / docs[0] 127 / hits[0] 205 /
No Pic available
  • 2010-11-29

Muzike Maestro

Muzika nuk tradheton muzika eshte pikemberritja e udhetimit. Muzika eshte vete udhetimi. shkruan Giorgio Faletti tek Io Uccido. Nje DJ vrases qe le indicie muzikore para vrasjeve te veta. Mund ti shpetosh ata njerez po arrite ta zberthesh muziken. Po tek ne a prodhohet muzike nga ajo qe le gjurme

No Pic available
  • 2010-08-31

Emigrantët: Pushues 15-ditorë apo investuesit e ardhshëm?!

Zra Femror “Mami ku t’i hedh kto letrat? – pyet djali dhjetvjear nnn e tij. - Hidhi n tok, pa problem, se nuk jemi n Itali ktu”. Kjo sht nj ndr bisedat q dgjohen parqeve e shtitoreve, ku bashk me qytetart e bregdeteve kan ardhur edhe emigrantt pr t pushuar dhe pr t kaluar di

No Pic available
  • 2010-08-31

Radhë të gjata në pikën kufitare të Kapshticës

Emigrantt Radh t gjata n pikn doganore t Kapshtics. Qindra automjete e mijra udhtar kan qndruar pr or t tra n pritje pr t kaluar kufirin drejt toks greke. Gjat dits s djeshme, radha e makinave i ka kaluar dy kilometra, por krahas tyre kan qen edhe autobus t shumt t linjave t udhtarve Shqipri-Greqi

No Pic available
  • 2010-08-29

Fluks emigrantësh në port, nis kthimi në vendet e punës

Emigrantt shqiptar q jetojn n shtetin italian kan nisur t kthehen pr n vendet e puns. T paktn 11 mij persona jan regjistruar n sportelet e piks kufitare t policis s portit t Durrsit, mbrmjen e kaluar, ndrsa n fundjav numri i tyre pritet t jet edhe m i madh. Policia kufitare e Durrsit ka hartuar nj p

No Pic available
  • 2010-08-28

Rritjet e çmimeve të biletave, hetohen për abuzim disa agjenci

Vlor Rritja e mimeve kt sezon do t jet objekt hetimi nga policia. Lajmi bhet me dije nga drejtues t Drejtoris Rajonale t Kufirit n Vlor. Sipas tyre, kan nisur vzhgimet ndaj ktij fenomeni, duke plotsuar edhe dokumentacionet prkatse, t cilat do t’i drejtohen m pas Prokuroris s Vlors. Burime nga

No Pic available
  • 2010-08-27

Emigrantët i kthejnë kursimet në prona

Tendenca T dhnat nga hipoteka e Fierit tregojn rritjen e interesit nga emigrantt pr t bler shtpi dhe toka. Sipas kryeregjistruesit t Fierit, Tomorr Allkushaj, n muajt korrik dhe gusht, mbi 500 transaksione jan kryer vetm nga emigrant, duke shnuar kshtu nj rritje t ndjeshme. Emigrantt kt vit kan qen

No Pic available
  • 2010-08-27

Tragetet, çmime europiane me standarde të Botës së Tretë

Durrs Kreu i Drejtoris s Prgjithshme Detare, Bylykbashi: Ka ardhur koha t ndryshojn kushtet Edhe kt sezon turistik emigrantt jan prballur me mime t kripura n linjat e transportit detar q lidh dy brigjet e Adriatikut dhe me standarde larg atyre t krkuara pr nj udhtim komod e q prmbush vlern e paguar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama