Rezultate te kerkimit per termin: Emigrantve +P

Meta: total 194 / total_found 194 / time 0.000 / keyword[0] emigrantve / docs[0] 194 / hits[0] 290 /
No Pic available
  • 2016-07-08

Banda shqiptare e përfshirë në trafikun e pasaportave

Mediat italiane zbardhin sot detaje mbi trafikun ilegal të pashaportave italiane zbuluar nga Policia italiane e qytetit të Romës i cili çoi gjatë orëve të fundit në ekzekutimin e urdhër arrestimit ndaj 11 personave, mes të cilëve dhe një shtetas shqiptarë si dhe 3 funksionarë të In

No Pic available
  • 2015-12-19

Pse urrehet, si u bë i pasur: Gjithçka që duhet të dini për Martin Shkrelin

Martin Shkreli dëshiron të maksimizojë fitimet e kompanisë dhe të bëhet një manjat rrepi. Shefi ekzekutiv i kompanisë farmaceutike Martin Shkreli mori famë të keqe ngaqë rriti në mënyrë drastike çmimin e pilulave për trajtimin e AIDS më herët këtë vit. Tani 32-vjeçari është ar

No Pic available
  • 2015-12-19

SOT, DITA NDËRKOMBËTARE E EMIGRACIONIT

Ndue Lazri* Më 18 dhjetor të vitit 1990, Asambleja e Përgjithshme e OKB-së aprovoi Konventën Ndërkombëtare për mbrojtjen e të drejtave të punëtorëve emigrantë dhe të pjesëtarëve të familjeve të tyre. Ishte koha kur në vendin tonë po ndodhnin ngjarjet historike të përmbysjes së

Shqiptarët protestojnë në Nju Jork, ndaj qëndrimeve të Trump-it (Foto)
  • 2015-12-09

Shqiptarët protestojnë në Nju Jork, ndaj qëndrimeve të Trump-it (Foto)

Kandidati republikan për president, Donald Trump vazhdon të përballet me kritika të ashpra në prag të thirrjeve të tij “në se bëhet President ka për të penguar muslimanët të hyjnë në SHBA”. Udhëheqës nga

No Pic available
  • 2015-09-06

Alarm i Europol, 30 mijë persona në trafikun e qenieve humane

Agjensia kundër krimit të organizuar në Europë, Europol, ka informuar sot të dhëna alarmuese mbi këtë fluks të organizuar të emigrantëve drejt Europës. Për Agjensinë franceze AFP, kreu i saj Robert Crepinko ka deklaruar se një ushtri e vërtetë prej 30 mijë personash, të kombësive

Kosovarët të 10-të në “top-listën” e vendeve evropaine për emigrantë ilegal ne Zvicër
  • 2015-04-13

Kosovarët të 10-të në “top-listën” e vendeve evropaine për emigrantë ilegal ne Zvicër

Kosova është i vetmi vend evropian që është në “top 10″ në mesin e vendeve afrikane, për muajt e parë te këtij viti, thuhet ne nje raport të qverisë zvicerane. (“Le Kosovo est le seul pays européen qui figure dans l

Kakavije bllokohen klandestinet
  • 2010-09-18

Kakavije bllokohen klandestinet

Efektivat e policise kufitare ne qarkun e Gjirokastres kane minimizuar ndjeshem trafikun klandestin ne kufi ndersa ne pikun e hyrjes se emigrantve gjate kesaj vere nepermjet Kakavijes dhe pikave te tjera kufitare ne jug jane evituar pritjet dhe radhet e gjata. Ne doganen e Kakavijes ku jane regjistr