Rezultate te kerkimit per termin: Emigrantve +P

Meta: total 189 / total_found 189 / time 0.000 / keyword[0] emigrantve / docs[0] 189 / hits[0] 285 /
Kosovarët të 10-të në “top-listën” e vendeve evropaine për emigrantë ilegal ne Zvicër
 • 2015-04-13

Kosovarët të 10-të në “top-listën” e vendeve evropaine për emigrantë ilegal ne Zvicër

Kosova është i vetmi vend evropian që është në “top 10″ në mesin e vendeve afrikane, për muajt e parë te këtij viti, thuhet ne nje raport të qverisë zvicerane. (“Le Kosovo est le seul pays européen qui figure dans l

Kakavije bllokohen klandestinet
 • 2010-09-18

Kakavije bllokohen klandestinet

Efektivat e policise kufitare ne qarkun e Gjirokastres kane minimizuar ndjeshem trafikun klandestin ne kufi ndersa ne pikun e hyrjes se emigrantve gjate kesaj vere nepermjet Kakavijes dhe pikave te tjera kufitare ne jug jane evituar pritjet dhe radhet e gjata. Ne doganen e Kakavijes ku jane regjistr

Dyndje automjetesh ne autostraden Tirane- Durres. Aksidentet Plepa- Kavaje njolle e zeze
									
							
				
					
			
							
					
						
				
							
				
					
			
						
			
			


 
  
  1
  2
  3
  4
  5
 
 
  8
 • 2010-09-08

Dyndje automjetesh ne autostraden Tirane- Durres. Aksidentet Plepa- Kavaje njolle e zeze 1 2 3 4 5 8

Aksi Plepa- Kavaje kane qene me te ngarkuarat gjate sezonit veror e sidomos fundjaveve. Ato kane perballuar nje fluks te jashtezakonshem mjetesh sa i takon qarkullimit drejt plazheve. Ndaj edhe krijimi i radheve kilometrike apo edhe bllokimi i qarkullimit per ore te tera ka qene me i shpeshte krahas

Parandalimi i aksidenteve aksion ne Kakavije- Gjirokaster
									
							
				
					
			
							
					
						
				
							
				
					
			
						
			
			


 
  
  1
  2
  3
  4
  5
 
 
  4 vota
 • 2010-09-05

Parandalimi i aksidenteve aksion ne Kakavije- Gjirokaster 1 2 3 4 5 4 vota

Parandalimi i aksidenteve ne akset kryesore nacionale te jugut per shkak te numerit te madh te emigrantve qe levizin ne to ka qene objekt i nje plani te perbashket masash te tre insitucioneve ne qarkun e Gjirokastres.Per kete qellim drejtuesit e ketyre institucioneve kane kryer nje insektim ne aksi

No Pic available
 • 2010-09-02

Vrasja e policit, zbardhet itinerari

Mund t ket pasur konflikt t astit. Kunetrit mohojn konfliktet familjare Prokuroria e Krimeve t Rnda ka zbardhur itinerarin e punonjsit t Policis s Shtetit, Kol Ndreshaj, ditn e vrasjes m 29 gusht, ndrsa ka dyshime se ekzekutimi mund t ket qen pr shkak t konfliktet t astit. Sipas hetuesve, 41-vjeari

No Pic available
 • 2010-09-01

Ngjarja në Himarë, Droutsas: Do të mbrojmë shqiptarët në Greqi

Ministri grek: Berisha e dënoi vrasjen, autoritetet në Greqi po kujdesen që të mos ketë episode hakmarrëse ndaj emigrantëve shqiptarë Pas dnimit t vrasjes s t riut Aristotel Guma n Himar nga ana e Kryeministrit Sali Berisha, Athina zyrtare shprehet se do t marr n mbrojtj

No Pic available
 • 2010-09-01

Polici i vrarë, problematik për shoferët

Prokuroria: Oficeri i policis, Kol Ndreshaj, kishte disa konflikte pr shkak t detyrs. Familjart e pohojn Punonjsi i Policis s Shtetit, Kol Ndreshaj, i ekzekutuar n ort e para t s diels n Rrethin e Malsis s Madhe, njihej si njeri “problematik” pr shofert e zons, madje duke u vendosur edh