Rezultate te kerkimit per termin: +Emigrantet +Tusk

Total: 21
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.504Z

Tusk apel Shkupit per emigrantet

brbrPas Tiranes ndalesa e radhes ne rajon e presidentit te Keshillit Europian Donald Tusk ishte Shkupi Ne takimin me presidentin maqedonas George Ivanov Tusk u fokusua te kriza e emigranteve ku theksoi se Maqedonia ka te drejte te siguroje kufijte por nevojitet me shume bashkepunim me vendet e preku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.271Z

Tusk: Emigrantë, mos ejani në Europë!

Presidenti i KE-së ua bën të qartë refugjatëve se është e kotë për ta të rrezikojnë jetën Presidenti i Këshillit të Europës, Donald Tusk, u ka bërë thirrje emigrantëve të mos udhëtojnë drejt vendeve të Bashkimit Europian. Ditën e djeshme, ai ishte në Athinë, ku zhvilloi një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.350Z

Emigrantet Tusk ndalet ne Turqi

brbrPresidenti i Keshillit Europian Donald Tusk vazhdon perpjekjet diplomatike per arritjen e nje qendrimi te perbashket te shteteve evropiane per perballimin e krizes se emigranteve Zyrtari i larte ndodhet ne Turqi ku takohet me presidentin Rexhep Taip Erdogan me synimin per te frenuar fluksin e re

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.447Z

Pakti BE-Turqi per emigrantet

brbrKancelaria gjermane Angela Merkel presidenti i Keshillit Evropian Donald Tusk dhe zvpresidenti i Komisionit Frans Timermans qendrojne ne Turqi per te pare nga afer kufirin turko-sirian dhe kampet e refugjateve Vizita e tyre vjen ne nje kohe kur grupet per te drejtat e njeriut deklaronin se Turqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.601Z

Tusk Kolapsi i Shengenit me pasoja

0 brbr SSSAbrASS brbrEuropa ka me pak se dy muaj kohe te zgjidhe krizen e emigranteve dhe te shpetoje Shengeninbrbr brbrParalajmerimin e forte Presidenti i Keshillit Europian Donald Tusk e beri te marten gjate fjales se tij perpara eurodeputeteve ne seancen plenare te Parlamentit Europian ne Strasb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:54.869Z

Emigrantet mbahen ne Hungari

brbrKeto jane pamjet qe ofron stacioni hekurudhor ne qytetin Biske ne veri te Hungarise ku emigrantet jane dyndur drejt Evropes Qendrore per nje jete me te mire Policia ka bllokuar levizjen e trenit dhe ka nisur boshatisjen e tij me dhune Kjo eshte bere shkak per perplasje fizike mes emigranteve dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.171Z

BE ndihme Greqise per emigrantet

brbrBashkimi Europian nuk do ta lere te vetme Greqine qe perballet me nje vale emigrantesh ndersa disa shtete evropiane kane mbyllur kufijte Kete siguri dha nga Athina presidenti i Keshillit Europian Donald Tusk gjate nje konference per shtyp me kryeministrin grek Cipras Tusk paralajmeroi emigrantet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama