Rezultate te kerkimit per termin: +Emigrantet

Meta: total 1000 / total_found 2553 / time 0.001 / keyword[0] emigrantet / docs[0] 2553 / hits[0] 4137 /
No Pic available
  • 2018-12-04

Afganistan, ngacmim dhe abuzime seksuale, tronditet futbolli i femrave

Akuzat e dhunës seksuale i drejtohen zyrtarëve më të lartë të Federatës Afgane dhe ndihmës trajnerit, ndërsa ankesa është bërë nga vajzat e ekipit kombëtar të futbollit. Presidenti Ashraf Ghani është shprehur se ky është Shok nacional». Një skandal i tmerrshëm seksual ka përfs

Shkrimtari i njohur: Shqiptari u ther si qen, shteti smund të heshtë
  • 2018-12-03

Shkrimtari i njohur: Shqiptari u ther si qen, shteti smund të heshtë

Shkrimtarit Gazmend Kapllani, në një shënim në Facebook, i është drejtuar Janullatos-it, pas vrasjes së shqiptarit në Korfuz. Personalisht jam kërcënuar shpesh nga fashistet në Greqi dhe ishte një nga shkaqet kryesore që me beri të ikja nga Greqia. Kjo nuk është as vrasja e pare e nj

Kufirin e kaluan 1 mln persona, fluks turistësh në muajin gusht
  • 2018-08-14

Kufirin e kaluan 1 mln persona, fluks turistësh në muajin gusht

Në dy javët e para të muajit gusht në Shqipëri kanë hyrë 624 mijë të huaj, shumica për turizëm. Bashkë me emigrantet shqiptar kanë ardhur gati një milion persona, të cilët po përballen me trafikun e rënduar në akset nacionale, por edhe me vonesa në kalimin e kufirit. 14 gusht

No Pic available
  • 2017-08-21

Anija ushtarake shqiptare në operacion shpëtimi në detin Egje

Anija ushtarake shqiptare Oriku ka marrë pjesë në tre operacione për shpëtimin e emigrantëve në ujrat e detit Egje. 53 persona, nga të cilët 16 fëmijë, 13 gra, 24 burra me shtetësi irakiene, iraniane dhe afgane janë shpëtuar. Flitet për tre gomone me klandestinë të cilat po lundroni

Anija ushtarake shqiptare Oriku, tre operacioni për shpëtimin e emigrantëve në Egje
  • 2017-08-21

Anija ushtarake shqiptare Oriku, tre operacioni për shpëtimin e emigrantëve në Egje

Anija ushtarake shqiptare Oriku ka marrë pjesë në tre operacione për shpëtimin e emigrantëve në ujërat e detit Egje. 53 persona, nga të cilët 16 fëmijë, 13 gra, 24 burra me shtetësi irakiane, iraniane dhe afgane janë shpëtuar. Flitet për tre gomone me klandestinë të cilat po lundro

No Pic available
  • 2017-06-11

Dervishaj: Në Shqipëri konflikt i panevojshëm, po na mban peng

Kandidatët për deputetë të Lëvizjes Socialsite për Integrim kanë zhvilluar takime me emigrantet në Greqi. Ministri i Transporteve, Sokol Dervishaj, u ndal te situata politike në Shqipëri, konflikti i së cilës tha se po mban peng vendin. LSI u shpreh, Dervishaj, është parti që punon p

No Pic available
  • 2017-02-20

Balla në Selanik komenton protestën: PD bllokoi votimin e emigrantëve

Deputeti socialist Taulant Balla ka zhvilluar një takim me shqiptarët që punojnë dhe jetojnë në Selanik. Balla u shpreh se reforma me e rëndësishme zgjedhore qe duhet te bëjë Shqipëria është pikërisht garantimi i votës për shqiptaret që jetojnë jashtë, por sipas tij Partia Demokra