Rezultate te kerkimit per termin: +Emigranteve +Shqiptare

Meta: total 1000 / total_found 1323 / time 0.015 / keyword[0] emigranteve / docs[0] 2542 / hits[0] 4204 / keyword[1] shqiptare / docs[1] 199578 / hits[1] 395778 /
Zoti Veliaj, kompjuterët e vjedhjeve dhe të Eksodit, do i prishësh apo do i marrësh me vete?
  • 2015-04-22

Zoti Veliaj, kompjuterët e vjedhjeve dhe të Eksodit, do i prishësh apo do i marrësh me vete?

Ditët e fundit të ministrit të Eksodit Hija e Ramës, Erjon Veliaj, do të japë shumë shpejt dorëheqjen nga Ministria e Mirëqenies të cilën, vetëm në 1 vit e gjysmë, e shndërroi në Ministrinë e Eksodit. Të gjitha fondet që i kaluan kësaj ministrie nuk u kanalizuan në politik

BE ne alarm per krizen e emigranteve
  • 2015-04-20

BE ne alarm per krizen e emigranteve

brbrNdersa Europa kerkon zgjidhje per krizen e emigranteve ne Mesdhe nuk mungojne idete ekstremiste per ti dhene fund ketij problemi Nje deklarate e nje deputeteje italiane Daniela Santache te partise Forza Italia te ish-kryeministrit Silvio Berlusconi ka shokuar mbare opinioninbr Duhet ti mbysim an

No Pic available
  • 2015-04-19

Tragjedia detare në Siçili, Ministri Bushati thirrje për veprim kolektiv

Kreu i diplomacisë shqiptare, Ditmir Bushati ka shprehur ngushëllimet për ngjarjen tragjike në ujërat e detit Mesdhe. Përmes rrjetit social twitter, Bushati thotë se tragjedia e mbytjes së anijes së emigranteve kërkon reagim kolektiv. Our thoughts & prayers are w/ the victims of capsiz

Debat i nxehte per kombesine e lojtareve te Zvicres
  • 2015-04-02

Debat i nxehte per kombesine e lojtareve te Zvicres

br br Ne Zvicer eshte ndezur nje debat ne lidhje me kombesine e futbollisteve te perfaqesueses helvetike I fundit qe i bashkohet nje ceshtjeje te tille eshte lojtari i Juventusit Stephan Lichsteinerbr br Ai ne nje interviste deklaroi se Perfaqesueses se Zvicres me shume sesa futbollistet emigran

Basha Pa largimin e Metes nga kreu i Kuvendit ska hetim te pavarur
  • 2015-03-19

Basha Pa largimin e Metes nga kreu i Kuvendit ska hetim te pavarur

Transmetuar me 19032015 - 1226 Berlin 19 mars 2015 NOAal- Kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha vijon takimet ne Berlin ku ka ndare shqetesimet per situaten ekonomike te sigurise dhe depertimit te elementeve kriminale qe sipas tij kane arritur deri ne

Veliaj në forumin për punësimin, pensionet dhe arsimin profesional në Berlin
  • 2015-03-13

Veliaj në forumin për punësimin, pensionet dhe arsimin profesional në Berlin

Gjermania ka presidencën e rradhës të grupimit G7, të vendeve më të industrializuara në bote. Tre muaj përpara samitit të Qershorit në Gjermani, qeveria federale po organizon një sërë forumesh tematike me fokus punësimin, pensionet dhe aftësimin profesional të të rinjve. Ministr

Tsipras premton nenshtetesi per femijet e emigranteve
  • 2015-02-09

Tsipras premton nenshtetesi per femijet e emigranteve

0 brbr brbrKryeministri i ri grek Aleksis Cipras ka paraqitur te dielen ne mbremje ne parlament programin e qeverise se tij te koalicionitbrbr brbrVemendja ne fjalen e tij eshte perqendruar natyrisht te premtimiet per ndryshimin e gjendjes ekonomike te vendit dhe programi i reformave qe do te zbato