Rezultate te kerkimit per termin: +Emigranteve +Shqiptare

Meta: total 1000 / total_found 1469 / time 0.006 / keyword[0] emigranteve / docs[0] 3321 / hits[0] 5464 / keyword[1] shqiptare / docs[1] 230116 / hits[1] 452806 /
No Pic available
  • 2017-02-03

Kakavijë, pala greke nuk lejon shqiptarët të kalojnë kufirin

Vijojnë kthimet në kufirin shqiptaro-grek të Kakavijës. Nga kjo pikë kufitare raportohet se në 24 orë janë mbi 30 shtetas shqiptarë që nuk janë lejuar të kalojnë kufirin. Personat e kthyer, thonë se nuk iu është dhënë asnjë shpjegim nga pala greke për këtë veprim.  Në pik

Përse nuk duhet toleruar shqiponja e ushtareve në emër të politikës së ditës?
  • 2017-01-27

Përse nuk duhet toleruar shqiponja e ushtareve në emër të politikës së ditës?

Nga Panajot Barka Akti i shtatë rekruteve në repartin ushtarak të Mesollongjit të ushtrisë greke, të cilët rezultuan se ishin shqiptarë e që me vullnetin e tyre të lirë kërkuan të bëhen shtetas grekë, provokuan perseri klimë konfrontuese në mjediset publike dhe politike të të

No Pic available
  • 2016-12-12

Reforma ne drejtesi gur themeli

var fbShare url httpvizionplusalreforma-ne-drejtesi-gur-themelisize smallbrbrOpinioni i Komisionit te Venecias mbi ligjin e Vetingut sipas ambasadorit britanik Duncan Norman duhet te degjohet dhe respektohet nga te gjitha partite politike ne Shqiperi Nga Kukesi diplomati britanik tha se reforma ne

No Pic available
  • 2016-11-27

Prangosen trafikanet Shqiptar conin emigrante ne Britani per 6 mije

var fbShare url httpvizionplusalprangosen-trafikanet-shqiptar-conin-emigrante-ne-britani-per-6-mije-esize smallp styletext-align justifyNeutralizohet grupi i trafikanteve te emigranteve ilegale nga Shqiperia ne Britanine e Madhe Te pakten 5 persona jane arrestuar tre nga te cilet shqiptare Te ndalu

Shqiperia e Madhe gjykata e Janines 30 muaj burg 2 punonjesve te MPJ
  • 2016-11-20

Shqiperia e Madhe gjykata e Janines 30 muaj burg 2 punonjesve te MPJ

Transmetuar me 18112016 - 1846 Ne Janine te Greqise gjykata kumtoi sot vendimin per te denuar me 30 muaj burgim dy punonjesit e Ministrise se Puneve te Jashtme te Shqiperise te cilet u ndaluan me 14 nentor nga doganieret greke ne piken kufitare te Kakavijes

Denimi i 2 punonjesve te saj MPJ Po cenohet miqesia Shqiperi-Greqi
  • 2016-11-20

Denimi i 2 punonjesve te saj MPJ Po cenohet miqesia Shqiperi-Greqi

Transmetuar me 19112016 - 1243 Tirane 19 nentor 2016 NOAal- Ministria e Puneve te Jashtme reagon lidhur me ndalimin dhe denimin e dy punonjesve te ketij institucioni teksa po transportonin libra drejt Greqise per femijet shqiptarebr br MPJ thote se qe prej

Votimi per emigrantet Veliaj Kemi bere propozimet gati qe neser
  • 2016-11-20

Votimi per emigrantet Veliaj Kemi bere propozimet gati qe neser

Transmetuar me 19112016 - 1215 Tirane 19 nentor 2016 NOAal- Gjate diskutimeve ne samitin e Diaspores qe po mbahet ne Tirane kryebashkiaku Erion Veliaj iu pergjigj edhe pyetjeve nga salla ne lidhje me voten e emigrantevebr br Duke shprehur gatishmerine per