Rezultate te kerkimit per termin: +Emiliano +Dhimo

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] emiliano / docs[0] 1025 / hits[0] 1485 / keyword[1] dhimo / docs[1] 267 / hits[1] 373 /
LOTARIA/ Ministria e Financave zbulon çuditë brenda zarfeve
  • 2016-01-30

LOTARIA/ Ministria e Financave zbulon çuditë brenda zarfeve

Ministria e Financave, 15 ditë pas hedhjes së shortit për "Lojën Promocionale të Kuponit Tatimor", ka s'kualifikuar fituesit që nuk plotësonin kushtet për pjesëmarrjen në lojë. Edhe pse ishte i çuditshëm fakti që persona që nuk plotësonin kushtet dhe nga vetëdeklarimi, ata u futën

Netët e Xhazit në Shqipëri
  • 2015-07-20

Netët e Xhazit në Shqipëri

21 korriku sjell një nga ngjarjet artistike në vend, që do shoqërojë publikun për katër net vere me radhë. "Jazz Albania Festival" në edicionin e tij të katërt sjell në "Hotel Rogner" grupe interesante nga Hungaria, Austria, Italia, Turqia, Izraeli, Mali i Zi dhe Shqipëria. Kështu, m

Energjia e Aureles do mbahet mend
  • 2011-05-15

Energjia e Aureles do mbahet mend

style=positionrelativez-index2> Energji energji energji.. mes flakeve ne dridhjen e kitares ekstravagante te Blendi Sejkos nje sfond fluturues bardh e zi me shume se vemendje ndaj kenges e ka bere te duket kengetaren shqiptare Aurela Gaee mjaft ekstravagante. Ne aren

Pse u eliminua?
  • 2011-05-12

Pse u eliminua?

Kompozitorët kosovarë nuk e kuptojnë pse Aurela Gaçe është eliminuar nga “Eurovision 2011”. Ata thonë se paraqitja skenike e këngëtares ka qenë shumë e mirë dhe se nuk i dinë arsyet e eliminimit të saj. Nga Ardian Jasiqi më 12 maj 2011 në ora 19:38 Eliminimi i hershëm

No Pic available
  • 2011-05-11

Dështon Aurela Gaçe, Shqipëria jashtë finales

Me gjithë pritshmëritë, Aurela Gaçe nuk arriti ta fusë dot Shqipërinë në finalen e Festivalit Europian.Në tetë vjet të historisë shqiptare në Eurosong, kjo është e treta herë që një këngë shqiptare nuk arrin dot deri në natën e çmimeve, duke iu bashkuar fatit të Luiz Ejllit d

No Pic available
  • 2011-05-11

Skualifikohet Aurela: Votimi ishte politik

SHKRUAN: Aida Tuci 11-05-2011 10:52Ashtu siç dhe kishte premtuar Aurela Gaçe, miliona europianëve i dhuroi një copëz shpirti dhe pasioni shqiptar, por në fund ata nuk ia dhanë votën për të kaluar në finale. Aurela Gaçe, me këngën e titulluar “Kënga ime”, në versionin anglisht

No Pic available
  • 2011-05-10

Çelet sonte Festivali Evropian i Këngës

10/05/2011  Aurela Gaçe do të ngjitet në skenë në gjysmëfinalen e parë të garës së këngës evropiane, që do të mbahet më 10 maj në Gjermani, ndërkohë që gjysmëfinalja e dytë do të zhvillohet më 12 maj, ndërsa finalja e madhe më 14 maj Çelet sot Festivali Evropian i