Rezultate te kerkimit per termin: +Emiljano +Shullazi

Meta: total 874 / total_found 874 / time 0.000 / keyword[0] emiljano / docs[0] 2890 / hits[0] 5209 / keyword[1] shullazi / docs[1] 1412 / hits[1] 4045 /
Avokatit të Shullazit i bën keq shiu sëmuret dhe shtyhet për të 6-n herë seanca
  • 2019-04-08

Avokatit të Shullazit i bën keq shiu sëmuret dhe shtyhet për të 6-n herë seanca

Për të gjashtën herë radhazi Gjykata Apelit për Krime të Rënda, u detyrua të shtyjë seancën ndaj Emiljano Shullazit dhe 4 të pandehurve të tjerë. Ashtu siç ka ndodhur përherë, shkak i vendimit është bërë trupa mbrojtëse, pasi avokati Vladimir Meçe ka paraqitur një raport për

Telenovela Shullazi/ Avokatin ia vranë në Elbasan, dështon sërish seanca
  • 2019-03-25

Telenovela Shullazi/ Avokatin ia vranë në Elbasan, dështon sërish seanca

Seanca gjyqësore për Emiljano Shullazin nuk është zhvilluar as sot te Gjykata e Krimeve të Rënda. Telenovela për gjyqin e Shullazit dhe 4 të pandehurve të tjerë vazhdon kështu, pasi kjo ishte e gjashta herë radhazi që seanca ndaj grupit ka dështuar. Shkak për moszhvillimin e sotëm t

Çështja Shullazi/ Dështon seanca e 5-të, Gjykata e Apelit vendos të gjobisë
  • 2019-03-15

Çështja Shullazi/ Dështon seanca e 5-të, Gjykata e Apelit vendos të gjobisë

Ka dështuar sërish seanca gjyqësore në Gjykatën e Apelit për Emiljano Shullazin dhe 4 të pandehurit e tjerë. Edhe këtë herë, shkak është bërë mbrojtja, ndërsa Gjykata ka vendosur të gjobisë avokaten e vendosur për të mbrojtur të pandehurit dhe të referojë rastin në Dhomën e

Rrënoi të gjithë sistemin universitar, kërkohet dorëheqja e Mynyr Konit
  • 2019-01-24

Rrënoi të gjithë sistemin universitar, kërkohet dorëheqja e Mynyr Konit

Akuzat e kohëve të fundit ndaj rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, kanë arritur kulmin ditën e sotme, ku Senati i Universitetit ka kërkuar dorëheqjen e tij. Me kërkesë të studentëve të Universitetit, është zhvilluar sot një takim mes tij dhe senatit akademik, ku rektor

Biznesmeni Beqaj dëshmon sërish kundër Shullazit
  • 2018-12-06

Biznesmeni Beqaj dëshmon sërish kundër Shullazit

Biznesmeni Ylvi Beqaj ka shkuar sot në Prokurorinë e Tiranës, për tu marrë në pyetje lidhur me një hetim të ri kundër Emiljano Shullazit. Dëshmia e biznesmenit, i cili ka dhe statusin e dëshmitarit të mbrojtur të drejtësisë ndaj Shullazit, ka të bëjë me hetimet për pastrim parash.

Raporti i Reporterëve pa Kufij, PD: Është tronditës
  • 2018-12-01

Raporti i Reporterëve pa Kufij, PD: Është tronditës

Partia Demokratike ke publikuar sot raportin e Reporterëve pa Kufij në lidhje me lirinë e medias, duke thënë se Shqipëria ndodhet në 5 vendet në botë me krim të organizuar të rrezikshëm. Deputetja Albana Vokshi, thotë se kjo është një situatë alarmante  dhe që ka ndikuar drejtpër

Media në Shqipëri, Reporterët pa kufij: Kërcënim i krimit dhe politikës
  • 2018-12-01

Media në Shqipëri, Reporterët pa kufij: Kërcënim i krimit dhe politikës

Në raportin më të fundit për lirinë e medias në botë, Reporterë pa kufij e ka ngjitur Shqipërinë me një vend më lart krahasuar me një vit më parë, nga i 76-i në të 75-tin. Por kjo, sidoqoftë nuk është aspak inkurajuese, pasi kritikat nuk mungojnë. Në raport përmenden edhe rast