Rezultate te kerkimit per termin: +Emini

Meta: total 571 / total_found 571 / time 0.000 / keyword[0] emini / docs[0] 571 / hits[0] 1150 /
No Pic available
  • 2017-05-20

Kukësi kampion i Shqipërisë për herë të parë në histori

Ekipi i Kukësit ka arritur të shpallet kampion i Shqipërisë për sezonin 2016-2017 një javë përpara përfundimit të kampionatit. Një triumf vërtet historik ky për kuksianët pasi është hera e parë që fitojnë titullin kampion të Kategorisë Superiore. Verilindorët mposhtën rivalin

Kukësi nuk ndalet, mposht Korabin
  • 2017-05-15

Kukësi nuk ndalet, mposht Korabin

Duhej të ishte një formalitet, Korabi-Kukësi takim i kreut me fundin, pretendentë titulli përballë një skuadre të rënë, por në fakt nis me një rrufe në qiell të hapur sfida në Elbasan Arena. Abrakadabra, Korabi në avantazh me Emrush Kaloshin, goli i parë në kampionat për 21-vjeça

Kodheli shpallet Qytetare Nderi e Komunës së Drenasit: Ia kushtoj babait tim
  • 2017-05-13

Kodheli shpallet Qytetare Nderi e Komunës së Drenasit: Ia kushtoj babait tim

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli ne seancën solemne të Kuvendit të Komunës është shpallur Qytetare Nderi e Komunës së Drenasit. Ajo me këtë rast tha se këtë nderim ia kushton babait të saj të ndjerë që kishte punuar fort për lirinë dhe pavarësinë e këtij vendi. Sipas njoftimi

Tirana kthehet te fitorja pas 15 javësh. Kukësi ruan kreun
  • 2017-05-10

Tirana kthehet te fitorja pas 15 javësh. Kukësi ruan kreun

Duhet të vinte Korabi që Tirana të merrte fitoren e parë në Superiore për vitin 2017-të duke parë më në fund një rreze shprese sa I përket shpëtimit. Golat e Edeh dhe Takut i dhanë 3 pikët bardhebluve në Selman Stërmasi, që fituan 2-0 këtë herë duke mos gabuar përballë Korabit

No Pic available
  • 2017-05-03

Mogherini dhe Hahn kërkojnë demarkacionin para liberalizimit të vizave

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar të martën në Bruksel shefen e Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini dhe Komisionerin për Zgjerim, Johannes Hahn. Në fokus të këtyre dy takimeve ishte çështja e liberalizimit të vizave për Kosov

No Pic available
  • 2017-05-01

Zbardhet lista e FRD për zgjedhjet e 18 qershorit: Bamir Topi nuk kandidon për deputet

Fryma e Re Demokratike me kryetar Bamir Topin ka depozituar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve listën e kandidatëve për deputetë në 12 qarqe. Ajo që bie në sy është fakti se vetë Bamir Topi, kreu i Frymës së Re Demokratike, nuk është përfshirë në listën e kandidatëve, duke ia l

Kukësi e Skënderbeu bëjnë detyrën
  • 2017-04-23

Kukësi e Skënderbeu bëjnë detyrën

Tirana rezistoi vetëm një pjesë loje në Kukës, sepse më pas vendasit arritën të shënojnë katër herë dhe të siglojnë rezultatin 4-1. Në fillim Emini, më pas Pejiç më penallti  shënuan për Kukësin, ndërsa Karioka dhe sërish kroati, shënuan pasi Tirana kishte ngushtuar diferen