Rezultate te kerkimit per termin: +Emirates +Stadium

Meta: total 437 / total_found 437 / time 0.000 / keyword[0] emirates / docs[0] 1025 / hits[0] 1165 / keyword[1] stadium / docs[1] 9393 / hits[1] 12899 /
Arsenal-Napoli, spektakël i garantuar në Emirates Stadium!
  • 2019-04-11

Arsenal-Napoli, spektakël i garantuar në Emirates Stadium!

Një triumf i mundshëm në Europa League duket si shpëtimi i vetëm për Arsenalin dhe Napolin  që në këtë sezon nuk kanë arritur të shfaqin diçka për tu mbajtur mend. Të dyja skuadrat do të vihën përballë njëra-tjetrës në fazën çerekfinale të kompeticionit të dytë më të r

Arsenali prish magjinë Solskjaer të United (Video)
  • 2019-03-10

Arsenali prish magjinë Solskjaer të United (Video)

Merr fund pas plot 12 javësh efekti Solskjaer për Manchester United, që sot u mposht me rezultatin 2-0 nga Arsenali, në transfertën e Emirates Stadium. Djajtë e kuq nuk humbnin që prej 16 Dhjetorit në kampionat, kur në stol ishte Jose Mourinho, pasi menjëherë sapo skuadrën e mori në dor

Të ardhurat nga stadiumet, kryesojnë gjigantët spanjollë
  • 2019-03-05

Të ardhurat nga stadiumet, kryesojnë gjigantët spanjollë

Të ardhurat nga stadiumet janë një ndër burimet kryesore për klubet më në zë të Europës. Për sezonin 2017-18 në krye të listës me 10 ekipet që kanë arritur të arkëtojnë të ardhura të majme nga shitja e biletave janë Barcelona dhe Reali i Madridit.  Camp Nou me 144.8 milionë e

Banane drejt Aubameyang, arrestohet tifozi i Totenham (Foto)
  • 2018-12-03

Banane drejt Aubameyang, arrestohet tifozi i Totenham (Foto)

Londra përjetoi mbrëmjen e djeshme emocionet e një derbi shpërthyes si ai Arsenal-Tottenham, ku skuadra e Unai Emery dhuroi spektakël duke fituar ndeshjen me përmbysje 4-2. Si çdo ndeshje derbi edhe ai i Veriut të kryeqyteti britanik është shoqëruar me incidente. Një tifoz i Tottenham ë

Shumë tension për një gol, Brazili mposht Uruguain
  • 2018-11-17

Shumë tension për një gol, Brazili mposht Uruguain

Miqësorja e luksit mes Brazilit dhe Uruguait, e luajtur në Emirates Stadium të Londrës, përfundoi me fitoren minimale 1-0 për 5 herë kampionët e botës. Pjesa e parë u kontrollua nga brazilianët, veçanërisht deri rreth minutës së 30, kur Neymar me shokë i shkuan disa herë pranë goli

Brazili pa 3 yje, Tite rikthen Rafinhan e Alex Sandron
  • 2018-11-13

Brazili pa 3 yje, Tite rikthen Rafinhan e Alex Sandron

Probleme me dëmtimet për Brazilin.Trajneri Tite ka bërë disa ndryshime në listën e lojtarëve të grumbulluar për dy sfidat e radhës. Philipe Coutinho i Barcelonës dhe Casmerio e Marcelo të Realit janë mungesat e mëdha të 5-herë kampionëve të botës për dy miqësoret e muajit nënto

Siti fiton derbin e Mançesterit, Arsenali zhgënjen sërish (Video)
  • 2018-11-11

Siti fiton derbin e Mançesterit, Arsenali zhgënjen sërish (Video)

Qyteti i Manchesterit ngjyroset në blu, pasi në Etihad Stadium ishte City i Guardiolës që bëri ligjin dhe mori një fitore 3-1 përballë rivalëve të qytetit, United. Qytetarët e nisën mjaft mirë takimin dhe gjetën golin që në minutën e 12, kur David Silva përfitoi nga një përgjumje