Rezultate te kerkimit per termin: +Emirin

Total: 225
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.474Z

Rama takon Emirin e Katarit

Turizmi bujqesia dhe transporti ajror kane qene ne fokus te takimit te kryeministrit Rama me emirin e ketij shteti Al Thani Gjate bisedes mes tyre u diskutua mundesia e bashkepunimit ne fushen e transportit ajror ku Katar Airways eshte nje nga linjat kryesore ne kete sektor Gjithashtu nje dite pas n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.499Z

Topi takon Emirin e Katarit: Mirëpresim investime në Shqipëri

Topi gjatë takimit me Emirin e Katarit Presidenti Bamir Topi u prit dje në rezidencën Vaxhbah nga Emiri i Shtetit të Katarit, Hamad Bin Khalifa Al Thani. Gjatë takimit u vlerësua pozitivisht klima e dialogut që ekziston mes dy vendeve. Presidenti Topi i shprehu Emirit të Katarit, Sheik Hamad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.891Z

Nishani takon Emirin e Katarit

Në vijim të qëndrimit të tij në New York në kuadër të sesionit të 67 të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Presidenti i Republikes Bujar Nishani është takuar edhe me Emirin e Katarit. Në qend&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.014Z

Kryeministri Berisha takon Emirin e Katarit

Ne samitin Objektivat e Sfidave te Mijevjecarit ku po merr pjese Kryeministri Berisha u takua me Emirin e Katarit Lartesine e Tij Sheik Hamad Bin Khalifa Al-Thani. Ne takim u diskutua per viziten e ardhshme te Emirit Al-Thani ne Shqiperi dhe per bashkepunimin e dypalesh. Emiri Al-Thani e siguro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.642Z

Presidenti Sejdiu takon Emirin e Katarit, Al Thani, angazhim për njohje sa më shpejt të Kosovës

Nju Jork, 24 Shtator NOA - Presidenti i Republikës së Kosovës, dr.Fatmir Sejdiu, i cili po qëndron për vizitë në SHBA, u takua me Emirin e Katarit, Sheikh Hamad Bin Khalifa Al Thani. Sejdiu e informoi atë për zhvillimet e dukshme pas pavarësisë së Kosovës, duke përfshirë edhe theme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.823Z

Libani arreston emirin e Al-Kaidas, Abdullah Azzam

Shërbimet e spiunimit të Libanit kanë arrestuar prijësin e një grupi të ndërlidhur me Al-Kaidan në këtë shtet. Ministri libanez i mbrojtjes, Fayez Ghosn, i ka thënë të mërkurën agjencisë franceze të lajmeve AFP se shërbimet e inteligjencës kanë arrestuar Majid al-Majid, emirin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.029Z

Letërkëmbimi i Berishës me Emirin e Kuvajtit në vitin 1992: Me vullnetin e Allahut u rikthyem pranë vendeve myslimane

Kur kishte vetëm pak kohë që ishte zgjedhur si president i Shqipërisë, Sali Berishës i mbërrin një ftesë nga Emiri i Kuvajtit për të vizituar këtë vend. Gazeta Dita publikon këtë ftesë dhe përgjigjen e Berishës në vitin 1992, duke theksuar sidomos faktin se Berish

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama