Rezultate te kerkimit per termin: +Emmanuel +Macron

Total: 415
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.673Z

Barack Obama mbështet publikisht Emmanuel Macron

Kur mbeten pak ditë nga zgjedhjet presidenciale në Francë, ish-presidenti amerikan Barak Obama ka shprehur publikisht mbështetjen e tij ndaj kandidatit Emmanuel Macron. Në një video mesazh të postuar dje në llogarinë e Macron në Twitter, Obama deklaronte se ai e mbështeste kandidatin e q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.551Z

Presidenti francez Emmanuel Macron viziton Athinën

Presidenti francez, Emmanuel Macron, do të vizitojë të enjten Athinën, për të përcjellë një mesazh besimi ndaj rimëkëmbjes së vendit. Kështu kanë deklaruar për AFP-në burime nga Pallati Elize, duke shtuar se duhet ta shoqërojmë Greqinë në këtë fazë më pozitive që po fillon d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.739Z

Emmanuel Macron, Presidenti pa eksperiencë i Francës

Emmanuel Macron, 39 vjeç, ish investitor bankar, është zgjedhur presidenti i ri Francës me një fitore të thellë ndaj rivales së tij Marinë Le Pen. Janë dy gjera që shqetësojnë kritikët në profilin e tij, e para ngjitja e tij e shpejtë ne politikë, e paparë ndonjëherë në historin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.361Z

Çmimi ndrkombtar i Karlit 2018 pr Emmanuel Macron

Presidenti francez vlersohet me Çmimin e qytetit t Ahenit Karli i Madh pr vitin 2018 pr merita n unitetin e Europs. Macron vlersohet pr “vizionin e nj Europe t re dhe rithemelimin e projektit europian”. “Dy aspekte na kan nxitur t vlersojm presidentin francez”, deklaroi krye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.870Z

Emmanuel Macron betohet si president i Francës

Emmanuel Macron ka bërë sot betimin si president, duke u bërë kështu në moshën 39-vjeçare kreu më i ri iu shtetit në Francë. Francezët kanë zgjedhur më 7 maj, shpresën, ishin fjalët e para të presidentit Francës.. Përgjegjësia që ma dhanë francezët është nderë dhe jam i vet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.082Z

EMMANUEL MACRON, KUNDËRHELMI PËR TRUMP!

Vizita e zgjeruar e Emmanuel Macron në SHBA ishte e ndarë në dy pjesë: Në qendër të pjesës së parë ishte vetë presidenti francez dhe presidenti Trump, sepse ai e ftoi presidentin francez për vizitë shtetërore në Uashington. Macron nga ana e tij i shpjegoi me mirësjellje diferencat p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.179Z

Presidenti francez Emmanuel Macron hedh në gjyq fotografin

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka paraqitur një ankesë ligjore kundër një fotografi duke e akuzuar se ka shkelur privatësinë e tij ndërsa ishte me pushime me bashkëshorten në Marsejë këtë javë. Presidenti Macron ka qenë shumë i rezervuar përsa i përket pushimeve të tij të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama