Rezultate te kerkimit per termin: +Emmanuel +Nahshon

Meta: total 6 / total_found 6 / time 0.000 / keyword[0] emmanuel / docs[0] 855 / hits[0] 1051 / keyword[1] nahshon / docs[1] 7 / hits[1] 11 /
Mbi 400 raketa nga Rripi i Gazës drejt Izraelit, 1 i vdekur (Foto)
  • 2018-11-13

Mbi 400 raketa nga Rripi i Gazës drejt Izraelit, 1 i vdekur (Foto)

Vazhdon shiu i raketave nga Rripi i gazës drejt zonave qendrore të Izraelit. Pas një pushimi të shkurtër, ushtria ka rifilluar të qëllojë: sipas radios ushtarake, që ditën e hënë, kanë qenë rreth 400 raketa. Trupi i pajetë i një 40-vjeçari është nxjerrë nga rrënojat në Ashkelon

No Pic available
  • 2018-05-15

Kundërpërgjigjet Izraeli, dëbon konsullin turk në Jerusalem

Paraditen e sotme Turqia  dëboi ambasadorin izraelit në Turqi, Eitan Naeh, pas masakrës së pashembullt që ndodhi në Gaza në momentin që në Jeruzalem inaugurohej ambasada e Shteteve të Bashkuara. Gjatë pasdites është përgjigjur edhe Izraeli duke thirrur konsulli turk në Jerusalem në

A do ta përdorë Evropa stilin izraelit të sigurisë në aeroporte?
  • 2016-03-25

A do ta përdorë Evropa stilin izraelit të sigurisë në aeroporte?

Izraelitët thonë se vendet evropiane kanë kërkuar ndonjë propozim për sigurinë në aeroportet e tyre, pas sulmeve në Bruksel. Aeroporti Ben-Gurion në Tel-Aviv është njëri nga më të sigurtët në botë, por kritikët thonë se siguria e Izraelit, megjithqë efektive, mund të jetë p

Ban Ki-moon: Izraeli, përgjegjës për sulmet ndaj shkollave të OKB-së
  • 2015-04-27

Ban Ki-moon: Izraeli, përgjegjës për sulmet ndaj shkollave të OKB-së

Izraeli ka bombarduar 7 shkolla të drejtuara nga Kombet e Bashkuara, gjatë luftës në Gaza të një viti më parë, duke lënë të vdekur 44 palestinezë, të cilët kishin kërkuar strehim në ato institucione, ndërkohë q

Gunter Grass nuk ndryshon qëndrim për Izraelin
  • 2012-04-06

Gunter Grass nuk ndryshon qëndrim për Izraelin

Günter Grass Shkrimtari gjerman Günter Grass ka mbrojtur qëndrimet e shprehura në një poezi kritike ndaj Izraelit. Grass është shprehur se ka simpati të madhe për Izraelin, por është kundër sulmeve atomike. Nobelisti gjerman i letërsisë, shkrimtari Günter Grass ka hedhur poshtë kriti

Nobelisti gjerman: Izraeli po kërcënon paqen në botë
  • 2012-04-05

Nobelisti gjerman: Izraeli po kërcënon paqen në botë

Gunter Grass Politikanë, organizata hebreje dhe gazetarë: të gjithë reagojnë ashpër ndaj poezisë së Grass-it për konfliktin mes Izraelit dhe Iranit. Ata thonë se Grassi është i “papërgjegjshëm” dhe ngatërron faktet. Poezia e nobelistit 84 vjeçar gjerman, Günter Grass po

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama