Rezultate te kerkimit per termin: +Empire +State +Building

Meta: total 74 / total_found 74 / time 0.000 / keyword[0] empire / docs[0] 225 / hits[0] 290 / keyword[1] state / docs[1] 1329 / hits[1] 1952 / keyword[2] building / docs[2] 295 / hits[2] 385 /
Pushime në Nju Jork, për një Vit të Ri të paharrueshëm (Foto)
  • 2018-12-18

Pushime në Nju Jork, për një Vit të Ri të paharrueshëm (Foto)

Nga Manhattan në Bronx, eventet shpërthyese për ta pritur vitin e ri në metropolin mitik Doni ta festoni sa më mirë ardhjen e Vitit të Ri? E ku ka më mirë se Nju Jorku. Nëse zemra e festimeve do të jetë edhe këtë vit Times Square me shfaqje sensacionale, dritat dhe numërimin e ikonave

No Pic available
  • 2016-08-23

FOTOT/ 20 fakte të pabesueshme, që nuk i dinit për Qytetin e Luksit

Këto janë 20 fakte për Dubain, atë që konsiderohet edhe si Qyteti i Luksit. Flota e policisë së Dubait përfshin një Lamborghini, Ferrari dhe Bentley. Dubai është qyteti ku ndodhin ndryshimet më të shpejta. Dubai po ndërton një qytet të mbyllur, afro 46 mijë metra katrorë, duke n

Përse duhet që të përdorësh një telefon të thjeshtë
  • 2016-04-23

Përse duhet që të përdorësh një telefon të thjeshtë

Iniciativa   – Numri i personave të cilët parapëlqejnë që të përdorin një telefon të thjeshtë, vetëm për të bërë telefonata dhe dërguar SMS është në rritje, pavarësisht se drejtojnë biznese mjaft fitimprurëse, ata kërkojnë që kur dalin nga puna, të lënë më

Ja si do të zmadhohet Central Park i Nju Jorkut duke krijuar një iluzion në pafundësi
  • 2016-03-27

Ja si do të zmadhohet Central Park i Nju Jorkut duke krijuar një iluzion në pafundësi

Parku qendror i Nju Jorkut, i quajtur nga amerikanët Central Park, është hapësira më e madhe e gjelbër në mes të kryeqytetit amerikan. Parku i themeluar në vitin 1857, është rreth 315 hektarë dhe kufizohet nga rrugë të shumta. Megjithëse në dispozicion të njujorkezëve, parku megjit

No Pic available
  • 2016-03-04

FOTOT spektakolare: Nju Jorku i fotografuar me dron

Këto foto të publikuara nga Daily Mail tregojnë pamjet spektakolare të Nju Jorkut të fotografuara me dron. Pamjet tregojnë disa ndërtesa emblematike si Empire State Building, qiellgërvishtësit e mëdhenj apo Statujën e Lirisë.

Një ekspozitë e fotografive historike
  • 2015-07-05

Një ekspozitë e fotografive historike

Në një ekpozitë të re në Uashington, vizitorëve u jepet mundësia për të patur një vështrim të rrallë të jetës në Shtetet e Bashkuara në mesin e shekullit të 20-të. Ekspozita i ndihmon vizitorët të njihen me historinë gjatë transformimit të Amerikës. ...Një moment i ëm

No Pic available
  • 2014-12-22

Dritat e krishtlindjeve ndriçojnë kullën e Empire State Building

Dritat e krishtlindjeve kanë ndriçuar kullën e Empire State Building në Nju Jork për 3 ditë më radhë. Organizatorët dhe dekoruesit shfaqën një varietet ngjyrash dhe modelesh ndriçimi duke kërkuar ndihmën e publikut për të votuar online se cilën temë preferojnë të qendrojë ndezur