Rezultate te kerkimit per termin: +Enada +Hoxha

Total: 208
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.144Z

Enada Hoxha Nëna-balerinë sfidon kolegët italianë

Autori i Lajmit: Redaksia Ka provuar ndjenjën e të qenit nënë, kur rreth dy vjet më parë ka lindur djalin Roan dhe në atë kohë e shihte me dyshim, nëse do ti rikthehej karrierës sërish apo jo. Enada Hoxha, solistja e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit, e cila u martua me baleri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.768Z

Enada Hoxha e Gerd Vaso padisin për një foto kompaninë turke

Enada Hoxha dhe Gerd Vaso TIRANE – Çifti i balerinëve profesionistë, Enada Hoxha dhe Gerd Vaso, padisin në Gjykatën e Tiranës një kompani turistike turke për shkelje të jetës private. Balerinët e mirënjohur pretendojnë se janë dëmtuar nga publikimi i një fotoje të tyre në faq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.508Z

Fedra, Gerd Vaso dhe Enada Hoxha festojnë 20 vjet mbi puante

Baleti Fedra është krijuar në vitin 2012 nga kompania "Balletto del Sud", një kompani që Franzutti e drejton qysh prej vitit 1995, me rastin e 150-vjetorit të lindjes së Gabriele D'Annunzio-s, ndaj edhe ky balet frymëzohet prej tragjedisë së shkruar nga dramaturgu më shumë sesa nga Euri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.893Z

Enada Hoxha, Cigania qe te mahnit me “Karmenin”

Duket sikur fati po tregohet shumë bujar me primabalerinën e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit, Enada Hoxha. Pas duartrokitjeve që mori në Itali me “Karmen” nesër do të vij për herë të parë për publikun shqiptar me rolin e “Karmen”. Enda Hoxha është balerina e Parë e T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.977Z

Enada Hoxha: Opera rebele e Bela Bartok, sfide shpirterore Izaura Ndoj

Rebele dhe plot pasion, na shfaqet gjate gjithe kohes ne prova. Opera e ndaluar hungareze, e cila vjen premiere ne skenen shqiptare ngjit primabalerinen Enada Hoxhen me nje rol teper guximtar. Ne nje interviste per "Koha Jone", Enada Hoxha rrefen punen intensive qe po bejne me operen e ndaluar te Be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.774Z

Enada Hoxha:Gerti tifoz i çmendur i Anglisë

TIRANE-Emisioni "Botërori ndryshe" bëri dje të flasin për futbollin deputeten e Partisë Socialiste, Mimi Kodheli, primabalerinët e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit, Enada Hoxha dhe Gerti Vaso, si edhe një të ftuar speciale, zyrtaren për marrëdhëniet me publikun në amba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.259Z

Me djalin, pushimet e Enada Hoxhës dhe Gerd Vaso në Itali (FOTO)

Transmetuar më 05.08.2014 - 16:26 Ata janë dy prej balerinëve më të talentuar dhe më të suksesshëm në vendin tonë. Enada Hoxha dhe Gerd Vaso, të cilët krahas pasionit për baletin janë të martuar bashkë dhe si

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama