Rezultate te kerkimit per termin: +Enciklopedis +Maqedonase

Total: 15
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.638Z

Enciklopedia maqedonase, gjysma e kopjeve është shitur

Ish-kryeredaktori i Enciklopedisë Maqedonase, akademik Bllazhe Ristovski ka theksuar se gjysma e kopjeve të kësaj enciklopedie janë shitur dhe gjysma presin të dalin në treg. Në një intervistë për të përditshmen “Utrinski Vesnik&rdqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.352Z

Enciklopedia maqedonase ngec ne vend

Një marrëveshje mes Akademisë së Shkencave të Maqedonisë dhe asaj të Shqipërisë pritet të aktivizojë sërish Komisionin për Hartimin e Enciklopedisë, e cila u pezullua si pasojë e fyerjeve dhe të pavërtetave që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.725Z

Enciklopedia maqedonase, korrigjimi bëhet në qershor

Deri në qershor, akademitë e shkencave të Shqipërisë dhe Maqedonisë do të formojnë një këshill të përbashkët, që do të ofrojë një interpretim të ndryshëm të historisë së marrëdhën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.638Z

Ristovski: Enciklopedia antishqiptare maqedone asnjëherë s’është tërhequr

SHKUP- Ish-kryeredaktori i Enciklopedisë Maqedonase, akademik Bllazhe Ristovski ka theksuar se gjysma e kopjeve të kësaj enciklopedie janë shitur dhe gjysma presin të dalin në treg. Në një intervistë për të përditshmen “Utrinski Vesni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:44.972Z

Akademiku maqedonas: Shqiptaria po na zapton territoret tona

SHKUP- Akademiku Blazhe Ristovski, hartuesi i " Enciklopedisë Maqedonase" ka akuzuar shqiptarët se po zaptojnë sipas tij territore maqedonase. Duke e cilësuar këtë pretendim si një fakt të kryer, Ristovksi tha se kjo situatë tashmë përbën n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.852Z

Ristovski: Maqedonia ka problem me shqiptarët dhe bullgarët

Hartuesi i “Enciklopedisë Maqedonase”, Bllazhe Ristevski ka deklaruar se Maqedonia ka problem me shqiptarët dhe bullgarët. “Ne si vend presionin më të madh e kemi nga Shqiptaria. Ajo po zë territore dhe ky është presioni më serioz. Ky p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.987Z

Vdes ideatori i ndarjes së Maqedonisë në 2001

SHKUP- Akademiku maqedonas Gjorgji Efremov ka ndërruar jetë të premten mbrëma në moshën 78- vjeçare në Shkup. Ai është i njohur si ish-kryetar i Akademisë së Shkencave dhe Arteve Maqedonase, por edhe si njëri ndër hartuesit e pl

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama