Rezultate te kerkimit per termin: +Endri +Vrapi

Meta: total 309 / total_found 309 / time 0.000 / keyword[0] endri / docs[0] 2732 / hits[0] 3920 / keyword[1] vrapi / docs[1] 1405 / hits[1] 2085 /
Kualifikohet Teuta, Vllaznia konteston Jorgjin
  • 2017-02-15

Kualifikohet Teuta, Vllaznia konteston Jorgjin

2 minuta të çmendura në Niko Dovana, por që i mjaftuan Teutës për kualifikimin në gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Formacioni i Gugash Maganit mposhti 2-0 Vllazninë, duke zhvlerësuar suksesin minimal të shkodranëve në Loro Borici, dy javë më parë. Një 11 metërsh i akorduar

Intervista/ Non grata në Iran, Ditmar Bicaj tregon çmendurinë
  • 2016-08-03

Intervista/ Non grata në Iran, Ditmar Bicaj tregon çmendurinë

Tre muaj të trazuar, që nisën me pezu llimin nga Partizani dhe vijuan me shpalljen "non grata" në një shtet të Azisë, por nga dje ai është i qetë, pasi do të fillojë një aventurë të re me Vllazninë, aty ku dikur babai i tij ka punuar si trajner. Ditmar Bicaj rrëfen për "Panorama

Baleti shqiptar për herë të parë në Serbi me Dasmën e Preljocajt
  • 2016-04-06

Baleti shqiptar për herë të parë në Serbi me Dasmën e Preljocajt

Me një dasmë tradicionale ballkanase dhe një përballje qytetërimesh, Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit udhëton për herë të parë drejt Serbisë. Koreografi Angjelin Preljocaj me balerinët shqiptarë pas shfaqjes në Tiranë Në datat 8, 9 dhe 10 prill, trupa e baletit të TKOB do të

Prapaskenat e merkatos, në syrin e një menaxheri
  • 2016-01-21

Prapaskenat e merkatos, në syrin e një menaxheri

Andi Matraxhiu rrëfen prapaskenat e merkatos së janarit dhe problematikat që hasin menaxherët në vendin tonë. "Klubet tona nuk kanë një projekt të qartë, por ide të ndryshme në momente të caktuara". Nga Arbi Fortuzi Çelja e fushatës së transferimeve është periudhë mjaft e rëndë

MERKATOJA E JANARIT/ Ja afrimet dhe largimet e ekipeve të Superiores
  • 2016-01-21

MERKATOJA E JANARIT/ Ja afrimet dhe largimet e ekipeve të Superiores

Ja transferimet e kryera deri më tani nga skuadrat e Superiores për merkaton e dimrit. SKËNDERBEU Afrime: Valmir Nafiu, Renato Karlos, Sebino Plaku, Nuredin Orelesi, Valdrin Rashica; Largime: Ventsislav Hristov, Peter Olainka, Bernard Berisha, Bujar Shabani, Zhair Veiga; PARTIZANI Afrime: Sodi

No Pic available
  • 2016-01-19

Faza pergatitore e Vllaznise

brbrSkuadra e Vllaznise vijon fazen pergatitore ne Ulqin ne pritje te fillimit te kampionatit nderkohe kuqeblute jane kthyer ne kantier me afrimet dhe lojtareve Duket se dy lojtaret serb Jaksic dhe Rovcanin nuk ka bindur stafin drejtues ndersa blerja me e re eshte ajo e mbrojtesit Endri Vrapi Pas b

Merkato e dimrit/ Ja lëvizjet e ekipeve të Kategorisë Superiore
  • 2016-01-18

Merkato e dimrit/ Ja lëvizjet e ekipeve të Kategorisë Superiore

Transferimet dhe largimet e kryera deri më tani të ekipeve të Superiores. SKËNDERBEU Afrime: Valmir Nafiu, Renato Karlos, Sebino Plaku, Nuredin Orelesi?, Valdrin Rashica?; Largime: Ventsislav Hristov, Peter Olainka, Bernard Berisha, Bujar Shabani, Zhair Veiga; PARTIZANI Afrime: Sodiq Atanda, Qe