Rezultate te kerkimit per termin: +Eneida +Tarifa

Meta: total 73 / total_found 73 / time 0.000 / keyword[0] eneida / docs[0] 502 / hits[0] 640 / keyword[1] tarifa / docs[1] 5653 / hits[1] 9436 /
Veliaj: Në 2019-n do të kemi qytetin më të mirë të shqiptarëve
  • 2019-01-01

Veliaj: Në 2019-n do të kemi qytetin më të mirë të shqiptarëve

Tirana e festoi ndërrimin e viteve me një spektakël të madh fishekzjarrësh, sapo akrepat u takuan në mesnatë. Me qindra të rinj e të reja, familjarë e fëmijë dolën në sheshin Skënderbej, i zbukuruar si asnjëherë më parë, për t’i uruar mirëseardhjen vitit 2019-të dhe për

Koncerti që do organizohen me rastin e Vitit të Ri
  • 2018-12-31

Koncerti që do organizohen me rastin e Vitit të Ri

Tirana do ta presë sot ardhjen e Vitit të Ri 2019 në sheshin Skënderbej. Me rastin e ndërrimit të viteve, Bashkia e Tiranës ka përgatitur disa surpriza, duke nisur nga koncerti me këngëtarët më të njohur të muzikës shqiptare, e deri te shfaqja e mrekullueshme e fishekzjarreve që do t

Çfarë kanë studiuar këngëtaret e njohura shqiptare, nga Elvana Gjata te Soni Malaj
  • 2017-12-01

Çfarë kanë studiuar këngëtaret e njohura shqiptare, nga Elvana Gjata te Soni Malaj

Muzika është një ndër pasionet e tyre më të mëdha, por duket se nuk ka qenë e mjaftueshme. Janë të shumtë artistët e skenës shqiptare që kanë vendosur të studiojnë për diçka krejt tjetër nga ajo që bëjnë realisht. Motivet e këtyre përzgjedhjeve kanë qenë të ndryshme.

No Pic available
  • 2016-12-28

Kaloni ndërrimin e viteve në Hotel Sheraton

Hotel Sheraton Tirana ka përgatitur një festë speciale për klientët e tij për të kaluar sa më këndshëm festat e fundvitit. Ndërsa mbrëmja artistike është në dorën e Elton Dedës, Eneda Tarifës dhe miqëve të tyre, ku të gjithë do të gjejnë veten me muzikën që preferojnë. Ele

Nuk u kualifikua, ja fjalët e para të Eneida Tarifës |FOTO
  • 2016-05-14

Nuk u kualifikua, ja fjalët e para të Eneida Tarifës |FOTO

Transmetuar më 13.05.2016 - 21:05 Ndonëse në formë shumë të mirë vokale, Eneda Tarifa nuk arriti të kualifikohet në finale. Edhe njëherë tjetër Shqipëria nuk ja doli dot. Ndërkohë vetëm një natë pas

Përralla e Tarifës nuk e çon Shqipërinë në finale
  • 2016-05-13

Përralla e Tarifës nuk e çon Shqipërinë në finale

Kënga e Eneida Tarifës mbeti vetëm një përrallë. Pavarësisht zërit potent dhe menaxhimit të mirë të vokalit, ajo nuk mundi dot ta kualifikojë Shqipërinë në natën finale të Festivalit Europian, i cili po zhvillohet në Stokholm të Suedisë prej datës 10 maj. Kënga shqipta

Festë në 70-vjetorin e Partizanit, Nishani i jep Nderi i Kombit Papadhopulit
  • 2016-04-04

Festë në 70-vjetorin e Partizanit, Nishani i jep Nderi i Kombit Papadhopulit

Klubi i Partizanit ka festuar dje 70-vjetorin e krijimit të tij me një mbrëmje gala të zhvilluar në Pallatin e Kongreseve në Tiranë, ku janë mbledhur bashkë përfaqësues dhe sportistë të tij në vite. Në një atmosferë të ndezur nga brohoritjet e tifozëve të zjarrtë, përshëndetje