Rezultate te kerkimit per termin: +Energjetiks

Meta: total 129 / total_found 129 / time 0.000 / keyword[0] energjetiks / docs[0] 129 / hits[0] 220 /
No Pic available
  • 2012-03-04

METE gjobit CEZ30 milione leke

TIRANE-Ministria e Ekonomis, Tregtis dhe Energjetiks, penalizoi sot me 30 milion lek t reja, gjob, Operatorin e Shprndarjes s Energjis Elektrike n Shqipri, CEZ shprndarje. Vendimi ka ardhur pas instalimit t sahatve mats t paverifikuar prpara prdorimit dhe moszbatimit t ligjit pr bashkvulosjen e mo

No Pic available
  • 2010-09-02

HEC-et, prokurorët marrin dokumentet e firmosura nga Kryeministri Berisha

Prokuroria Koncesionet e HEC-ve jan firmosur nga Kshilli i Ministrave. Edhe shndrrimi i zons te liqeni artificial, vepr e KRRTRSH-s Prokuroria merr n shqyrtim vendimet e Kshillit t Ministrave pr dhnien me koncesion t disa HEC-ve njerzve t afrt t politikanve t djatht. Hetimi sht n fazn fillestare, k

No Pic available
  • 2010-09-01

Kraja: Koncesionet si vlerësojmë politikisht

Sekretari i Përgjithshëm i METE-s: Kraja: Biznesi po sulmohet dhe kjo sështë e drejtë.Koncesionet janë dhënë në përputhje me ligjin <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; mso

No Pic available
  • 2010-09-01

Kukës, miratohet projekti për hidrocentralin e ri

Energjia Projekti kap nj vler investimi prej 12 milion eurosh Kshilli i Rregullimit t Territorit n Qarkun e Kuksit, i ka dhn dritn jeshile projektit pr ndrtimin e nj hidrocentrali t ri n zonn e Lums. “Hidrocentrali do t prodhoj 38 milion euro energji dhe pr ndrtimin e tij do t investohen 12.8

No Pic available
  • 2010-09-01

Priti: Dy drejtorë kanë abuzuar më 2009-n me koncesionet

Ministri i Energjetiks bn thirrje pr ndaljen e akuzave politike Ministri i Ekonomis dhe Energjetiks, Dritan Prifti, deklaroi dje se s shpejti do t bhet kallzim penal pr dy ish-drejtor t ksaj ministrie, t cilt gjat vers s vitit t shkuar kan abuzuar me dhniet e lejeve koncesionare. Kt deklarat minist

No Pic available
  • 2010-09-01

Prifti: Akuzat e PS po trembin investitorët

Ministri i Ekonomis Dritan Prifit i kathirrje opozits t mos cnoj autonomin e biznesit dukeakuza t pabaza pr dhnien me konension t hidrocentraleve. Sipas kreut t Energjetiks, edhe t afrm t deputetve t Partis Socialiste jan pjes e koncensioneve, por ligji nuk e ndalon kt gj. Ndrkaq, ministri Prifti i

HEC-et, ftohen në prokurori ministrat e Ekonomisë
  • 2010-08-31

HEC-et, ftohen në prokurori ministrat e Ekonomisë

Dy ministrat e fundit, Ruli dhe Prifti, thirren pr dshmi. Koncesionet, hetimet shtrihen deri te qeveria Dy ministrat e fundit t Ekonomis, Genc Ruli, dhe Dritan Prifti, jan ftuar n prokurori pr t dhn shpjegime pr hetimin e nisur nga njsia Task Forc pas akuzave publike t opozits n drejtim t deputetes