Rezultate te kerkimit per termin: +Energjetiks

Total: 123
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.449Z

Prifti: Shqipëria shumë shpejt eksportuese e energjisë

N nj t ardhmen t afrt Shqipria synon t kthehet n nj vend eksportues t energjis elektrike. Kapacitetet e saj hidrike premtojn q n nj t ardhme vendi yn t kthehet n nj vend kryesor t eksportit t energjis elektrike n rajon. Kshtu ka deklaruar dje ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Ener

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

EVN fiton tenderin pr HEC-et n kaskadn e Devollit

900 milion euro pr ndrtimin e hidrocentraleve, kapacitet total t instaluar 319 MW, prodhim mesatar vjetor t energjis 985.400 MW/h, koh ndrtimi prej 6 vjetsh dhe respektim optimal t aspekteve ekologjike mjedisore. Kjo ka qen oferta me t ciln kompania austriake EVN sht shpallur fituese e tenderit pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.547Z

Prifti: Akuzat e PS po trembin investitorët

Ministri i Ekonomis Dritan Prifit i kathirrje opozits t mos cnoj autonomin e biznesit dukeakuza t pabaza pr dhnien me konension t hidrocentraleve. Sipas kreut t Energjetiks, edhe t afrm t deputetve t Partis Socialiste jan pjes e koncensioneve, por ligji nuk e ndalon kt gj. Ndrkaq, ministri Prifti i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.869Z

Prifti: Reformat do vazhdojnë më sukses edhe në të ardhmen

Ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjetiks, z. Dritan Prifti, mori pjes dje n konferencn “Politikat tregtare t Shqipris, mbshtetje pr zhvillimin e vrullshm ekonomik t vendit”, ku u prezantuan rezultatet e raportit t Organizats Botrore t Tregtis pr politikat tregtare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.546Z

Priti: Dy drejtorë kanë abuzuar më 2009-n me koncesionet

Ministri i Energjetiks bn thirrje pr ndaljen e akuzave politike Ministri i Ekonomis dhe Energjetiks, Dritan Prifti, deklaroi dje se s shpejti do t bhet kallzim penal pr dy ish-drejtor t ksaj ministrie, t cilt gjat vers s vitit t shkuar kan abuzuar me dhniet e lejeve koncesionare. Kt deklarat minist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.398Z

Prurjet në Drin, hapen portat e 3 HEC-eve

Beqiri: Shkarkimet, ska rrezik përmbytjesh në Shkodër Reshjet e rna ditt e fundit kan shtuar ndjeshm prurjet n kaskadn e Drinit, ka kaq rezervuart e hidrocentraleve t rrisin nivelin dhe pr pasoj t lind nevoja pr shkarkimin e tyre. Sekretariati teknik q mbikqyr hidrocentralet ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.744Z

Prifti: Task-Force për disiplinimin e aktivitetin minerar në Bulqizë

Katër ministri, në sitë aktivitetin minerar, për të shmangur abuzimet Policia e Shtetit, tatimet, doganat, Inspektorati i Puns, t gjitha kto struktura, sipas linjs s tyre, do t ken objekt kontrolli aktivitetet minerare n zonn e Bulqizs. Katr ministri dhe Prefektura e Dibrs do

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama