Rezultate te kerkimit per termin: +Energjia

Meta: total 1000 / total_found 9787 / time 0.014 / keyword[0] energjia / docs[0] 9787 / hits[0] 12402 /
Tirana dy ditë pa drita, zonat ku do mungojë energjia
  • 2019-04-04

Tirana dy ditë pa drita, zonat ku do mungojë energjia

Operatori i Sistemit të Transmetimit të energjisë elektrike ka njoftuar këtë të enjte se disa zona të Tiranës do të përballen me kufizime të energjisë elektrike nga ora 8 e mëngjesit deri në 16 të pasdites, sot dhe nesër. Kjo, për shkak të investimeve që OST po kryen me sistemin

No Pic available
  • 2019-04-02

Enrico Cuccia, mendja financës italiane me origjinë shqiptare

Lindi në Romë më 24 nëntor 1907 nga prindër siçilianë. Familja e të atit ishte me origjinë arbëreshe nga Ora e Shqiptarëve dhe Mexojuzoja. Pas diplomimit në drejtësi hyn në Iri, i dislokuar pranë selisë së Londrës. Detyra e parë me rëndësi është në Bankën e Italisë (marrja

Kryemadhi: Do ta bëjmë Shqipërinë shtëpi për rininë tonë!
  • 2019-04-01

Kryemadhi: Do ta bëjmë Shqipërinë shtëpi për rininë tonë!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi zhvilloi një takim me gjimnazistë në Tiranë. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Kryemadhi theksoi se prioritet i LSI-së janë të rinjtë dhe punësimi i tyre është garancia e vetme për një Shqipëri që nuk plaket. Sot u takova me një grup gjimna

Venezuela në terr, Kina ofrohet për ndihmë
  • 2019-03-13

Venezuela në terr, Kina ofrohet për ndihmë

Kina i ka ofruar ndihmë Venezuelës për të rikthyer energjinë elektike, pasi presidenti i kontestuar Nicolas Maduro ka akuzuar presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump për ndërhyrje kibernetike që ka përfshirë shtetin e Amerikës Latine, duke e përballur me situatë tejet të rë

No Pic available
  • 2019-02-25

Stakohet energjia për Lezhën dhe Kurbinin, OSHEE tregon arysen

Qyteti i Lezhës dhe Kurbini do të vuajnë mungesën e energjisë elektrike nga ora 15:15 deri në 16:45, pasi OST ka nisur punimet në linjat 110kV Laç2-Ulëz dhe Laç2-Lezhë. OSHEE në një njoftim pë qytetarët trrgon të gjitha zonat që nuk do të kenë furnizim me energji elektrike. Për s

No Pic available
  • 2019-02-23

Moti i keq lë pa energji disa zona në Fushë Krujë

Erërat e forta kanë dëmtuar rrjetin elektrik e për pasojë disa zona të Fushë-Krujës janë pa energji elektrike. Kështu mësohet se energjia është ndërprerë në Nikël, Bubq, Borizanë dhe Thumanë. Mungesën e energjisë e konfirmon dhe Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike

Femra bën bashkë artistët e njohur shqiptarë
  • 2019-02-04

Femra bën bashkë artistët e njohur shqiptarë

Nga Ibrahim Kodra tek Lasgush Poradeci Leterno femminino quhet ekspozita e cila bën bashkë emra të njohur të artit shqiptar, në hapësirën e Rezidencës Italiane për të vijuar deri më 30 prill. Nën kurimin e Artan Shananit, në këtë ekspozitë do të shihen vepra nga Arben Bajo, Llambi B