Rezultate te kerkimit per termin: +Energjis +Elektrike

Meta: total 1000 / total_found 13704 / time 0.010 / keyword[0] energjis / docs[0] 28071 / hits[0] 68385 / keyword[1] elektrike / docs[1] 27871 / hits[1] 54762 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Në pritje të numërimit, por në Kuçovë mungon energjia elektrike

Kur pritet që të fillojë numërimi i votave, në Kuçovë dhe Urën Vajgurore ka mungesë të energjisë elektrike. Sipas gazetares së Ora News të dërguar në Kuçovë, Alba Alishani PS ka kontaktuar me OSHEE, por ende nuk ka asnjë informacion. Ndërkohë pranë vendit ku ndodhet kutitë e vo

No Pic available
  • 2017-06-25

OSHE: Po furnizohen me energji të gjithë qendrat e numërimit

Në disa zona të vendit mungon energjia elektrike si në Kuçovë, duke vështiruar kështu procesin e numërimit të votave. Kompania e Shpërndarjes së Energjisë, OSHEE thotë se ka marrë të gjitha masat për mbarëvajtjen e provimit të votimit. Bazuar ne planin e masave te hartuar per zgjed

Rama thumbon LSI: Ne jemi krenarë për reformat e koalicionit, po ata çkanë
  • 2017-06-22

Rama thumbon LSI: Ne jemi krenarë për reformat e koalicionit, po ata çkanë

Partia Socialiste mbylli fushatën në Tiranë me një miting madhështor të zhvilluar në sheshin Nënë Tereza. Nën sfondin e mijëra flamujve kuqezi dhe himnit kombëtar,  kryeministri Edi Rama të cilin pas fushatës intensive e kishte tradhtuar zëri, u kërkoi të gjithë të pranishmëve t

E re, lesbike dhe besnike, njihuni me kryeministren e re të Serbisë (FOTO)
  • 2017-06-16

E re, lesbike dhe besnike, njihuni me kryeministren e re të Serbisë (FOTO)

Një “eksperte e pavarur”, lesbike dhe besnike e presidentit Vui në krye të qeverisë në Serbi. Ana Brnabi, ish-ministrja për Administratën Publike dhe Komunat do të jetë kryeministja e re e Serbisë. Brnabi ka studiuar marketing në Universitetin Northwood në Michigan dhe Unive

Kondicioneri, disa këshilla për ta përdorur pa u ftohur
  • 2017-06-15

Kondicioneri, disa këshilla për ta përdorur pa u ftohur

Disa rekomandime për të qëndruar të freskët, pa rreziqe për shëndetin dhe duke kursyer energjinë elektrike E domosdoshme në vapë, por e bezdisshme për disa të tjerë. Nuk e duan të gjithë, por sigurisht që kondicioneri është miku më i mirë i mirëqenies në ditët e nxehta të ver

No Pic available
  • 2017-06-15

Statistikat e krimeve, shtohen rastet e prodhimit dhe shitjes së narkotikëve

Shqetësuese vijnë shifrat e INSTAT për rastet e veprave penale dhe llojit të krimit. Në tre muajt e parë të 2017 janë rritur rastet e prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike, krimet ndaj shtetit, pasurisë dhe personit. Ndërsa në rritje rezultojnë edhe krimet seksuale. Në tremujori

DIKTATURA E VARFËRISË DHE FUSHATA E PARTIVE POLITIKE
  • 2017-06-13

DIKTATURA E VARFËRISË DHE FUSHATA E PARTIVE POLITIKE

Nga ILIR ÇUMANI (Kujtesë për votuesit në prag të zgjedhjeve) Tek po bëja blerje në dyqanin e fruta – perimeve në lagjen ku banoj, rastësisht u bëra dëshmitar i një skene pothuajse krejt të zakontë, nga ato që shpesh i ndeshim në realitetin e përditshëm, por që kësaj here m