Rezultate te kerkimit per termin: +Energjis +Elektrike

Total: 3036
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.718Z

INSTAT: Konsumi i energjisë elektrike rritje 8.7%

TIRANË- Bien humbjet e energjisë elektrike në rrjet. Instituti i Statistikave ka konstatuar në bilancin e energjisë elektrike se gjatë pjesës së parë të këtij viti, humbjet e energjisë në rrjet kanë arritur në 31.3 për q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.117Z

Vazhdon importimi i energjisë elektrike

KEDS u është drejtuar qytetarëve duke sqaruar se edhe pse dje është paraparë që njësia A4 e KEK-ut të kthehet në prodhim, kjo nuk ka ndodhur dhe se KEK po bën të pamundurën që kjo njësi të kthehet në prodhim sot n&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.357Z

Paralajmërohen reduktime të energjisë elektrike

 "​Në orët e hershme të mëngjesit të datës 12 prill 2014 jemi lajmëruar për daljen nga puna të Bllokut B1 dhe nga KEK jemi informuar që është duke u bërë çdo përpjekje që njësia gjeneruese B1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.847Z

FMN: Qeveria t ngrej mimin e energjis elektrike

Fondi Monetar Ndrkombtar tha se Shqipria po zbaton politika t matura makroekonomike dhe strukturore megjith sfidat e vshtira q krijojn kushtet ekonomike botrore. Zvends drejtori i Bordit Ekzekutiv t Fondit, Murilo Portugal, tha se n vitin 2007, rritja ekonomike u prmirsua dhe inflacioni mbeti brenda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.095Z

INSTAT: Rritet varësia nga importi i energjisë elektrike

TIRANE- Rritet varësia e vendin nga importi i energjisë elektrike. Ky fakt bëhet i ditur nga INSTAT, i cili ka publikuar Bilancin e Energjisë për 6-mujorin e parë të vitit 2014. Sipas INSTAT, duke llogaritur vlerat e importit, ai kap shifrat e 44.4% të en

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.435Z

Vazhdohet importimi i pa-planifikuar i energjisë elektrike

Zvogëlohet prodhimi, rritet importi në sasi të madhe, shuhet eksporti dhe nuk aplikohen reduktime për qytetarët e Republikës së Kosovës.  Për shkak të problemeve të fundit në prodhim të energjisë elektrike, vazhdon importimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.304Z

Rritet për 8.3% konsumi i energjisë elektrike

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar sot raportin “Bilancin i Energjisë” për tremujorin e tretë të këtij viti. Sipas këtij raporti, gjatë tremujorit të tretë të vitit 2015 (TM3 2015) vlera e gjithëmbarshme

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama