Rezultate te kerkimit per termin: +Energjis

Meta: total 1000 / total_found 28071 / time 0.012 / keyword[0] energjis / docs[0] 28071 / hits[0] 68385 /
Zakonet e çuditshme të Ainshtajnit
  • 2017-06-26

Zakonet e çuditshme të Ainshtajnit

Gjumë pa fund, dremitje të herëpashershme, të ndenjurit zbath dhe pipa e tij e pandashme: janë këto sekretet e gjeniut që e kanë shoqëruar gjatë gjithë jetës së tij të përbërë jashtë kornizave. Edhe pse gjenet përbëjnë 40% të inteligjencës sonë, duket se një pjesë e mirë v

No Pic available
  • 2017-06-25

Në pritje të numërimit, por në Kuçovë mungon energjia elektrike

Kur pritet që të fillojë numërimi i votave, në Kuçovë dhe Urën Vajgurore ka mungesë të energjisë elektrike. Sipas gazetares së Ora News të dërguar në Kuçovë, Alba Alishani PS ka kontaktuar me OSHEE, por ende nuk ka asnjë informacion. Ndërkohë pranë vendit ku ndodhet kutitë e vo

No Pic available
  • 2017-06-25

OSHE: Po furnizohen me energji të gjithë qendrat e numërimit

Në disa zona të vendit mungon energjia elektrike si në Kuçovë, duke vështiruar kështu procesin e numërimit të votave. Kompania e Shpërndarjes së Energjisë, OSHEE thotë se ka marrë të gjitha masat për mbarëvajtjen e provimit të votimit. Bazuar ne planin e masave te hartuar per zgjed

No Pic available
  • 2017-06-24

Henri Çili kërkon 71+ mandate për Edi Ramën

Ndërsa në vitin 2013, Henri Çili kërkonte një mandat tjetër për Sali Berishën, tashmë ai kërkon një mandat të dytë për Edi Ramën. Sikundër e ka deklaruar edhe më herët qëndrimin e tij, as gazeta MAPO e kësaj fundjave nuk zhgënjen me faqen e parë, ku shfaqet Edi Rama, sipër të

No Pic available
  • 2017-06-23

Zgjedhje të nxehta, e diela, dita më e nxehtë e javës

Dita e zgjedhjeve parlamentare do të jetë e nxehtë jo vetëm politikisht, por edhe nga pikëpamja meteorologjike. Ekspertët e Institutit të Gjeoshkencave, energjisë, Ujit dhe Mjedisit shprehen se më 25 qershor, temperaturat pritet të arrijnë pikun. Edhe sipas faqeve më të vizituara për k

Njerëzimi në rrezik nëse nuk kolonizojmë Hënën ose Marsin
  • 2017-06-23

Njerëzimi në rrezik nëse nuk kolonizojmë Hënën ose Marsin

Njerëzimit do ti duhet të drejtohet për te yjet, në 200 ose 500 vitet e ardhshme nëse duan të mbijetojnë, thotë Stefan Hawking. Fizikanti përsëriti paralajmërimin e tij se raca njerëzore do të përfundojë keq nëse nuk arrin të gjejë një shtëpi të re që nuk është Toka. Duke fol

No Pic available
  • 2017-06-23

Basha: Në 25 qershor çlirojmë Durrësin nga bandat, votoni për ekonominë

Partia Demokratike përbylli sot fushatën elektorake edhe në qytetin e Durrësit.  Basha kërkoi votën e banorëve të qytetit bregdetar për një ekonomi më të sigurt dhe të ardhura më të shumta për familjet e tyre. Basha: Ditën e dielë amfiteatri i përplasjes, zgjedhjeve dhe përb