Rezultate te kerkimit per termin: +Energjis +Damian +Gjiknuri

Total: 222
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.442Z

Gjiknuri: Vjedhja e energjisë arrinnë 140 mln €, të rriten sanksionet

TIRANE- Vjedhja e energjisë elektrike në vend regjistron nivele të larta, dhe sipas ministrit të Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, kjo shifër e vjedhjeve shkon 100 deri 140 milionë euro. Duke theksuar se energjia është baza e zhvillimit ekon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.292Z

Gjiknuri në Elbasan: Pas bizneseve, presim lidhjet e paligjshme të energjisë tek familjarët

ELBASAN- Ministri i Energjetikës Damian Gjiknuri ka inspektuar sot planin e punës së OSHEE në Elbasan, kundër vjedhjes së energjisë elektrike. Mësohet se Gjiknuri ka qenë i pranishëm edhe gjatë aksionit të OSHEE në Elbasan, të p&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.262Z

Vjedhja e energjisë, arrestohet ish-drejtori i QS. Gjiknuri: Kishte tre lidhje të paligjshme

TIRANE- Ish drejtori i Qytetit Studenti, Bujar Brovina është arrestuar nga policia, në kuadër të operacionit të nisur kundër vjedhjes së energjise elektrike. Arrestimi i tij është bere sot nga Policia e Shtetit, ndërkohe që lajmi për k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.041Z

Gjiknuri: Do të liberalizojmë tregun e energjisë

TIRANE-Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, i pranishëm sot në analizën e punës së Operatorit të Sistemit te Transmetimit (OST), deklaroi se së shpejti do të liberalizojmë pjesë të këtij tregu dhe pranoi problemet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.646Z

Krijohet Task-Forca e energjisë për Tiranën, Gjiknuri: S’ka amnisti për faturat e papaguara

TIRANE - Krijohet Task-Forca e energjisë për qarkun e Tiranës. Në takimin e zhvilluar ditën e sotme morën pjesë Prefekti i Tiranës, Sadi Vorpsi dhe ministri i Energjetikës, Damian Gjiknuri. Ministri Gjiknuri e cilësoi krim vjedhjen e energjisë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.732Z

Gjiknuri Duhet strategji per energjine e rinovueshme

Ministri i Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri deklaroi se me miratimin e ligjit të ri për energjinë do të liberalizohet tregu, ndërsa theksoi se gjendja financiare e këtij sektori nuk është e mirë. Duke folur në një t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.734Z

Energjia Gjiknuri fton investitoret

Ministri i Energjitikës, Damian Gjiknuri ka prezantuar para investitorëve të huaj në Zagreb të Kroacisë potencialet e mëdha energjitike të Shqipërisë. Zoti Gjiknuri ka marrë pjesë në forumin Broën, i organizuar nga ambasa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama