Rezultate te kerkimit per termin: +Energjis

Total: 6920
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.849Z

Diskutohet privatizimi i energjis

Privatizimi i sektorit t energjis ka qen tem e diskutimit n tryezn e rrumbullakt t organizuar n Tiran me prfaqsues nga vendi dhe t huaj. Ligjruesit e tryezs s organizuar nga USAID dhe IFC, u shprehn se jan t gatshm t japin konsulencn e tyre ligjore pr privatizimin n sektorin e energjis n Shqipri.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.718Z

INSTAT: Konsumi i energjisë elektrike rritje 8.7%

TIRANË- Bien humbjet e energjisë elektrike në rrjet. Instituti i Statistikave ka konstatuar në bilancin e energjisë elektrike se gjatë pjesës së parë të këtij viti, humbjet e energjisë në rrjet kanë arritur në 31.3 për q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.352Z

Tre projekte pr transmetimin e energjis

Ka nisur zbatimi i tre projekteve pr transmetimi e energjis elektrike nga Operatori i Transmetimit t Energjis, OST. Kjo shte mundur fal nj fondi prej 51,5 milion euro, kredi nga qeveria italiane. Tre projektet n fjal jan Linja e interkonjeksionit 400 kV Elbasan-Tiran, nnstacioni i ri 220 kV n Kash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.847Z

FMN: Qeveria t ngrej mimin e energjis elektrike

Fondi Monetar Ndrkombtar tha se Shqipria po zbaton politika t matura makroekonomike dhe strukturore megjith sfidat e vshtira q krijojn kushtet ekonomike botrore. Zvends drejtori i Bordit Ekzekutiv t Fondit, Murilo Portugal, tha se n vitin 2007, rritja ekonomike u prmirsua dhe inflacioni mbeti brenda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.095Z

INSTAT: Rritet varësia nga importi i energjisë elektrike

TIRANE- Rritet varësia e vendin nga importi i energjisë elektrike. Ky fakt bëhet i ditur nga INSTAT, i cili ka publikuar Bilancin e Energjisë për 6-mujorin e parë të vitit 2014. Sipas INSTAT, duke llogaritur vlerat e importit, ai kap shifrat e 44.4% të en

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.435Z

Vazhdohet importimi i pa-planifikuar i energjisë elektrike

Zvogëlohet prodhimi, rritet importi në sasi të madhe, shuhet eksporti dhe nuk aplikohen reduktime për qytetarët e Republikës së Kosovës.  Për shkak të problemeve të fundit në prodhim të energjisë elektrike, vazhdon importimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.709Z

Vazhdon importimi i pa-planifikuar i energjisë elektrike

Edhe pse mund të duket lajm i mirë kthimi i një njësie gjeneruese në Kosova A, në Kosovë ende ka mungesë të prodhimit të energjisë elektrike.  AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"}; Për shkak të problemeve të f

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama