Rezultate te kerkimit per termin: +Energjitik

Total: 1987
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.686Z

Tregu i përbashkët energjitik/ Shqipëri-Kosovë, memorandum bashkëpunimi

Memorandumi i bashkëpunimit Shqipëri -Kosovë synon ndërtimin e një tregu të përbashkët energjitik dhe ky është vetëm hapi i parë në drejtim të realizimit të një tregu të përbashkët dhe heqjes së barrierave mes dy vendeve për çdo produkt tjetër, veç energjisë elektr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:17.968Z

Rama: Shqipëria kërcënohet nga kolapsi energjitik

Share Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama në tryezën e organizuar nga PS-ja për energjinë dhe burimet natyrore, është shprehur se Shqipëria rrezikon një kolaps të vërtetë energjitik. Sot kryefjala është kriza që kërcënon kolapsin në raport me konsumator�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.347Z

Poli Energjitik në Lezhë, u nënshkrua marrëveshja

Pala shqiptare dhe ajo italiane nenshkruan sot marreveshjen per projektin e ndertimit te Polit Energjitik ne Lezhe. Berisha e cilësoi projektin "një hap të madh në vizionin e shndërrimit te Shqipërisë në një superfuqi të vogël energjitike në rajon". TIRANE- Sot u nënshkrua marrëve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.838Z

Berisha Shqiperia potencial energjitik

Kryeministri Sali Berisha ka mbajtur një fjalim në Panairin dhe Forumin e Biznesit, FIA, ku ka folur për potencialet që sipas tij ka Shqipëria në sektorin energjitik. Gjatë fjalës së tij, Berisha ka deklaruar se në vitet e fundit Shqipë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.106Z

Parku energjitik varros gjurmet historike

Nje tjeter projekt i qeverise do te varrose shume shpejt, vlerat historike arkeologjike te zones se Porto Romanos ne Durres. Aty ku prej disa vietsh arkeologet po gjejne perdite fakte te rendesishme historine e lashte te Durresit, ministria e energjitikes ka nisur te zbatoje projektete parkut energ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.347Z

Prifti:Shqipëria,reforma të mëdha në energjitik

Ministri i ekonomisë dhe energjitikës Dritan Prifti duke e cilësuar energjinë si sektori më tërheqës për investimet theksoi se qeveria ka ndërmarrë reforma dhe plane në këtë sektor. Duke folur në forumin ekonomik "Crans Montana" Prifti theksoi se qeveria ka adoptuar një pl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.265Z

2014-ta, vit i vështirë për sistemin energjitik shqiptar

Vjet, sipas raportit zyrtar të ERE-s, prodhimi neto i energjisë elektrike nga sistemi energjitik shqiptar ishte pothuaj 7 mijë GWh, ndërkohë që nevojat e vendit për energji kapën shifrën 7.7 mijë GWh. Pra, prodhimi vendas, i cili ka kosto ndjeshëm më të ulët se importet, plotësoi 9

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama