Rezultate te kerkimit per termin: +Energjitiks

Total: 66
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.634Z

Prifti prezanton strukturën e re të ministrisë, formulë e re për drejtoritë

Ministria e Ekonomis, Tregtis dhe Energjitiks do t funksionoj mbi bazn e nj strukture t re, e cila tashm ka marr miratimin dhe ka hyr n fuqi. Pr t prezantuar kt struktur, ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjitiks, z. Dritan Prifti, zhvilloi dje nj mbledhje me antart e kabineti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.419Z

Prifti, sfidë Ramës: Dorëhiqem nëse bën testin e drogës

Ministri i Ekonomisë: Hetoni pasurinë time Pas akuzave t ashpra se Edi Rama harxhon 3 mij euro n dit pr drog, ministri i Ekonomis dhe Energjitiks, Dritan Prifti, sfidoi srish dje kreun e PS-s duke i krkuar q t bnte testin e kokains. Sipas Priftit, nse rezulton i pastr, ai do t j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.277Z

Kraja: Privatizimet, lista është transparente

Durim Kraja: METE nuk shet dhe nuk tjetërson prona, përgatit procedurën për privatizimin Ministria e Ekonomis, Tregtis dhe Energjitiks sht institucioni q prgatit vetm procedurat pr procesin e privatizimit. Ky institucion nuk merret me shitje apo tjetrsim t provave shtetrore, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.744Z

Minierat, hiqen 7 leje në Bulqizë në zonat e rrezikshme

Masat/ METE ka përgatitur një projektvendim, i cili përcakton qartë koordinatat e zonave të rrezikshme Zona minerare e Bulqizs pasi sht inspektuar nga task-forca e krijuar nga katr ministri dhe prefektura e Dibrs sht konstatuar se n disa zona ku jan dhn leje pr shfrytzim mine

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.949Z

Ndotja e zonës naftëmbajtëse të Visokës, METE, grup pune për verifikim

Ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjitiks, z. Dritan Prifti, ka ngritur nj grup pune, i cili do t kontrolloj dhe verifikoj t dhnat e publikuara pak dit n media, sipas t cilave, kompania kanadeze “Bankers Petroleum”, pal n marrveshjen hidrokarbure me shoqrin “

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.155Z

Pyetësori, Berisha: Të gjitha përgjigjet, në fund të marsit

Kryeministri Sali Berisha siguroi dje se deri në fund të marsit, qeveria do të ketë gati të gjitha përgjigjet e pyetësorit të KE-së. Kryeministri Sali Berisha siguroi dje se deri n fund t marsit, qeveria do t ket gati t gjitha prgjigjet e pyetsorit t KE-s. Komiteti Ndrmi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.847Z

Ruli: KESH-i nuk ka programuar ndrprerje t energjis

Ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjitiks, Genc Ruli, e ka cilsuar vitin 2008 si nj vit t mbar me rreshje. Sipas Rulit, KESH-i nuk ka programuar kt vit ndrprerje t energjis, si dhe nuk do t aplikoj skenar t ndrprerjes s energjis elektrike pr t pasur importe sa m t ulta. "KESH do t siguroj ene

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama