Rezultate te kerkimit per termin: +Eni +Vasili

Meta: total 380 / total_found 380 / time 0.000 / keyword[0] eni / docs[0] 1903 / hits[0] 3233 / keyword[1] vasili / docs[1] 7831 / hits[1] 18815 /
Bujrum! Ku dhe kur të duan, Spiropali mesazh opozitës për zgjidhjen e krizës
  • 2019-04-05

Bujrum! Ku dhe kur të duan, Spiropali mesazh opozitës për zgjidhjen e krizës

Ministrja e shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali tha në Open se mazhoranca e ka ditur se opozita do të ndërmerrte një akt ekstrem si djegia e mandateve. Ne e kishim të qartë që opozita po shkonte drejt një zgjidhje ekstreme. Arsyet janë aty, nuk janë të fshehura, th

Rama të pranojë krizën, analistët: Ja pse na duhen zgjedhje të parakohshme
  • 2019-04-05

Rama të pranojë krizën, analistët: Ja pse na duhen zgjedhje të parakohshme

Në Open është duke u diskutuar për mënyrën sesi do të zgjidhet kriza politike në Shqipëri, me moderatoren Eni Vasili që ka kërkuar të dijë nga analistët nëse do të ketë një Krokodili 2, apo një paketë McAllister si në 2017. Sipas gazetarit Berat Buzhala, për tu zgjidhur kriza,

Kriza politike/ Ironia e Spiropalit: Më mirë engledisje me Murrizin sesa bojatisje!
  • 2019-04-04

Kriza politike/ Ironia e Spiropalit: Më mirë engledisje me Murrizin sesa bojatisje!

Elisa Spiropali, ministrja e Shtetit për marrëdhëniet me Parlamentin, deklaroi në emisionin Open të gazetares Eni Vasili se debati me opozitën e re në Parlament është më i mirë se ai me opozitën e Bashës. Duke replikuar me analistin Henri Çili, Spiropali tha se më mirë të kemi engle

No Pic available
  • 2019-04-02

Kryebashkiakja e Shkodrës: Krimi ka përdhunuar zyrtarë të lartë shtetërorë

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi ka hedhur akuza shumë të forta në Open në lidhje me krimin që sundon në Shkodër Ajo ka thënë se ka edhe zyrtarë të lartë të shtetit që janë përdhunuar nga ana e përfaqësuesve të krimit. E pyetur nga Eni Vasili dhe Anila Basha, Ademi nuk k

Peza: Numri i paktë i protestuesve ka sjellë përçarje e dhunë te opozita
  • 2019-03-29

Peza: Numri i paktë i protestuesve ka sjellë përçarje e dhunë te opozita

Ndonëse e hodhi si ide Carlo Bollino në Open nga Eni Vasili, sipas të cilit sot është vënë re një ndarje mes zotit Basha dhe zonjës Kryemadhi gjatë protestës së zhvilluar para Parlamentit, Ministrisë së Brendshme, Drejtorisë së Policisë së Tiranës, me fund në selinë e PD-së, a

Gazetarja zbulon identikitin e vrasësit të avokatit Gurra
  • 2019-03-26

Gazetarja zbulon identikitin e vrasësit të avokatit Gurra

Gazetarja Anila Hoxha deklaroi në emisionin Open të gazetares Eni Vasili se vrasja e avokatit Ravik Gurra ka ndodhur për shkak të detyrës. Duke dhënë detaje nga hetimet, Hoxha ka dhënë edhe identikitin e vrasësit të avokatit Gurra. Sipas gazetares së Top Channel, vrasësi është rreth

Të pushova nga puna, o hajdut, gazetari: Si Idrizi-Hyseni spiunonin njëri-tjetrin te Nano
  • 2019-03-19

Të pushova nga puna, o hajdut, gazetari: Si Idrizi-Hyseni spiunonin njëri-tjetrin te Nano

Emisionin Open i gazetares Eni Vasili ku u diskutua për krizën politike dhe aksionin e opozitës, startoi mbrëmjen e djeshme me një përplasje të fortë midis kryetarit të PDIU, Shpëtim Idrizi dhe deputetit të PS, Alket Hyseni. Sherri në transmetim live mes dy ish-zyrtarëve të majtë që