Rezultate te kerkimit per termin: +Eni +Vasilit

Meta: total 130 / total_found 130 / time 0.000 / keyword[0] eni / docs[0] 1903 / hits[0] 3233 / keyword[1] vasilit / docs[1] 1211 / hits[1] 1457 /
Hajdari parashikon fatin e Bashës: Nëse nuk qeveris shtëpinë tënde!
  • 2019-04-09

Hajdari parashikon fatin e Bashës: Nëse nuk qeveris shtëpinë tënde!

Rudina Hajdari ka nisur ethshëm aksionin për formimin e një partie të re politike. Me nota kritike ndaj kreut demokrat Lulzim Basha, ajo ka folur mbrëmjen e sotme si një lidere alternative e së djathtës. Hajdari ka përsëritur se vendimi për djegien e mandateve është marrë në mënyrë

A janë amerikanët pas Rudina Hajdarit? Ja e vërteta!
  • 2019-04-09

A janë amerikanët pas Rudina Hajdarit? Ja e vërteta!

Rudina Hajdarit, deputetes së Partisë Demokratike që refuzoi të linte mandatet bashkë me pjesën tjetër të kolegëve të saj në respekt të vendimit ekstrem politik të ndërmarrë nga kryetari Basha, iu bë një profil i pazakontë, tipik i një politikaneje rebele ndaj drejtuesve, në stu

Kush pagoi për lobimin e PD në 2017-ën? Zyrtari i PD përgjigjet
  • 2019-03-26

Kush pagoi për lobimin e PD në 2017-ën? Zyrtari i PD përgjigjet

Gazmend Bardhi, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, deklaroi në emisionin Open të Eni Vasilit, se Prokuroria ka mbajtur një qëndrim tërësisht politik pasi çështja ka nisur që në nëntor 2017-s dhe janar 2018. Sipas Bardhit, prokuroria ka pasur mundësinë të dalë në kon

Sherr live Spahiu-Ngjela/ Skupton se ske fëmijë, Çuni kujdes, ka dhe kopilë
  • 2019-03-22

Sherr live Spahiu-Ngjela/ Skupton se ske fëmijë, Çuni kujdes, ka dhe kopilë

Ka qenë i pari ish-deputeti i LSI, Përparim Spahiu që i ka thënë Ngjelës se nuk ka fituar asnjë gjyq edhe pse është avokat. Avokati Spartak Ngjela, dhe ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu, janë përplasur sot live në emisionin Open të Eni Vasilit, teksa fl

Çlirim Gjata, Carlo Bollinos: Pusho Agush! Gazetari: Kush është ky?!
  • 2019-03-22

Çlirim Gjata, Carlo Bollinos: Pusho Agush! Gazetari: Kush është ky?!

Përplasje në studion e Eni Vasilit mbrëmë mes sekretarit për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata dhe pronarit të Report Tv Carlo Bollino. Gjata, në debat e sipër i është drejtuar Bollinos duke i thënë vazhdimisht: Pusho Agush! Bollino e pyeti demokratin se kush ës

Riformatimi i kryesisë së PD, Kadia: Janë qeveri në hije, Basha ende nuk
  • 2019-01-22

Riformatimi i kryesisë së PD, Kadia: Janë qeveri në hije, Basha ende nuk

I ftuar në emisionin Open të Eni Vasilit, eskperti i ekonomisë Besart Kadia u shpreh skeptik mbi ekipin e ri drejtues të PD-së, edhe pse nuk pranon të kritikojë Bashën. Por a është lajm i mirë për Partinë Demokratike, që në Kryesi apo Sekretariate janë përfshirë edhe kritikët e kr

Salianji flet pas dorëheqjes: Isha njeriu më i besuar i Bashës, por
  • 2019-01-22

Salianji flet pas dorëheqjes: Isha njeriu më i besuar i Bashës, por

Të shtunën, Partia Demokratike zgjodhi organet e saj më të larta drejtuese, Kryesinë e re dhe drejtuesit e Sekretariateve. Kryesia përbëhet nga 15 anëtarë, disa prej të cilëve emra të rinj, duke lënë shumë të tjerë të pakënaqur. Zhvillimet e fundit në PD, por edhe aksioni opozita