Rezultate te kerkimit per termin: +Eno

Meta: total 1000 / total_found 2049 / time 0.001 / keyword[0] eno / docs[0] 2049 / hits[0] 2895 /
Basha zbulon fakte tronditëse nga grabitja në Rinas!
  • 2019-04-11

Basha zbulon fakte tronditëse nga grabitja në Rinas!

Kryedemokrati Lulzim Basha ka fajësuar direkt kryeministrin Edi Rama për vjedhjen e 10 milionë eurove në aeroportin e Rinasit. Basha deklaroi se përgjegjësia e sigurisë në Rinas është e shtetit, por për të dytën herë dështoi. 48 orë pas tronditjes së Shqipërisë dhe të mbarë bot

Sulm me emra ndaj PD, Murrizi mbron Rudinën: Jeni pjellë spiunësh, vodhët si dreqi!
  • 2019-03-12

Sulm me emra ndaj PD, Murrizi mbron Rudinën: Jeni pjellë spiunësh, vodhët si dreqi!

Rudina Hajdari sqaroi ditën e djeshme opinion publik për vendimin e saj lidhur me mosdorëzimin e mandatit të deputetes, duke theksuar se do të mbetet në Parlament dhe se nuk mund të marrë pjesë në një aksion opozitar me LSI, që ka vjedhur vota. Pas deklaratës së vajzës së Azem Hajdar

Shqipëria me tre filma në Festivalin e Filmit në Sofje
  • 2019-03-11

Shqipëria me tre filma në Festivalin e Filmit në Sofje

Kinematografia shqiptare është në konkurrim me tri filma në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit që ka hapur siparin më 7 mars në Sofie, për të vijuar deri më 17 mars. Delegacioni i regjisorit Bujar Alimani është pjesë zyrtare e konkurrimit për çmimin e madh, Open Door i Florenc Papas

Vila në bregdet dhe shtëpi në Tiranë, pasuria djeg Prokurorin e Durrësit (EMRI)
  • 2019-02-27

Vila në bregdet dhe shtëpi në Tiranë, pasuria djeg Prokurorin e Durrësit (EMRI)

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra kryetarin e Gjykatës së Apelit Civil në Durrës Petrit Çeno. Nga hetimet e KPK, rezulton se gjyqtari Çeno ka fshehur pasurinë. Sipas ILDKPKI, Çeno nuk ka burime të ligjshme, ka kryer fshehje të pasurisë dhe deklarim të rremë. Në

Shqiptari më i kërkuar në Greqi, bën goditjen e radhës (Video)
  • 2019-02-02

Shqiptari më i kërkuar në Greqi, bën goditjen e radhës (Video)

Shqiptari Eno Mata, i kërkuar nga policia për vrasjen e avokatit grek Mihalis Zafiropulos është një nga autorët e vjedhjes së kryer në Athinë, të enjten në mëngjes. 32-vjeçari, një nga 2 personat e akuzuar për vrasjen e avokatit grek Mihalis Zafiropoulos në tetor të  2017, së bas

Udhëtim në Holandë, mes ekspozitave të mëdha dhe muraleve (FOTO)
  • 2019-02-02

Udhëtim në Holandë, mes ekspozitave të mëdha dhe muraleve (FOTO)

Rembrandt dhe Van Gogh, parqe natyrore. Dhe 110 restorante absolutisht të mira Në vitin 2019, 350 vite kanë kaluar që nga vdekja e Rembrandt van Rijn. Puna e mjeshtrit të madh dhe periudhës së pasurisë së madhe dhe përparimit në të cilën jetonte Holanda, e ashtuquajtura Epoka e Artë, p

Protesta e 16 shkurtit, gazeta Shqip zbardh planin e organizimit
  • 2019-01-25

Protesta e 16 shkurtit, gazeta Shqip zbardh planin e organizimit

Gazeta “Shqip” ka zbardhur planin e opozitës për nisjen e përgatitjeve të protestës kombëtare të 16 shkurtit, e cila parashikon të japë një sinjal të fortë kundër qeverisë së kryeministrit Rama, ku qëllimi final është rrëzimi i tij nga pushteti. Për të arritur këtë