Rezultate te kerkimit per termin: +Enrico +Letta

Total: 354
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.172Z

Enrico Letta emërohet Kryeministër i Italisë

Gazeta ShqipNjë funksionar i majtë që ka lidhje familjare me të djathtën shikohet si kompromis për ti dhënë fund krizës  Enrico Letta u emërua Kryeministër i Italisë dhe iu kërkua nga Presidenti Giorgio Napolitano të krijojë një koalicion me bazë të gjerë. Emërimi i Lettas, i ci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.067Z

Itali Enrico Letta kryeminister

Zëvendëssekretari i Partisë Demokratike në Itali, Enrico Letta ka pranuar propozimin e Presidentit Napolitano për të qenë Kryeministër. Pas marrjes së mandatit për të formuar Qeverinë, Letta u shpreh se e ka pranuar me shum&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.110Z

Enrico Letta është kryeministri i ri Italisë

Gazeta ShqipPresidenti i rizgjedhur italian Giorgio Napolitano ka mandatuar zëvendëssekretarin e Partisë Demokratike, Enrico Letta që të formojë qeverinë e re. Lajmin për caktimin e politikanit të qendrës së majtë, e ka dhënë sot Donato Marra, i cili është shefi i sekretariatit presi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.065Z

Itali, Enrico Letta merr votëbesimin e Senatit

ITALI - Kryeministri i ri Enrico Letta mori votëbesimin edhe në Senat pas marrjes aprovimit ditën e djeshme në Dhomën e Deputetëve në parlamentin Italian pasi paraqiti programin e tij qeveritar. Programi i qeverisë së Enrico Letta-s mbështetet në disa reforma kyçe ekonomiko-sociale dhe i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.451Z

Enrico Letta dorezon doreheqjen

Presidenti i Republikës, Giorgio Napolitano, nisi pa humbur kohë konsultimet me palët politike, pas dorëheqjes së Enrico Lettës nga posti i kryeministrit. Kryetari i shtetit deklaroi se duhet një zgjidhje e shpejtë, për t’iu përgjigj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.470Z

Itali, kryeministri Enrico Letta njofton dorëheqjen nga detyra

Kryeministri italian, Enrico Letta njoftoi pak më parë planet e tij për të paraqitur dotrëheqjen, menjëherë pas një votimi të partisë së tij, ku anëtarët e kryesisë së PD-së kanë mbështetur ndryshimin e kabinetit qeveritar në Itali. Pas vendimeve të marra gjatë ditës së sotme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.111Z

Itali, Enrico Letta pranon propozimin për të qenë kryeministër

24-04-2013 / Gazeta 55 Zëvendëssekretari i Partisë Demokratike në Itali, Enrico Letta ka pranuar propozimin e Presidentit Napolitano për të qenë Kryeministër.Pas marrjes së mandatit për të formuar Qeverinë, Letta u shpreh se e ka pran

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama