Rezultate te kerkimit per termin: +Enrico +Rossi

Total: 15
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.996Z

Thahet Toskana, Presidenti Rossi nënshkruan emergjencën për rajonin

Presidenti italian Enrico Rossi ka nënshkruar deklaratën e emergjencës rajonale për krizën e ujit në Toskana. Kjo do të ndiqet nga një kërkesë drejtuar Kryesisë së Këshillit të Ministrave për shpalljen e emergjencës kombëtare. Nga dekreti i nënshkruar, Rossi dërgon një task forc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.687Z

Italia Rossi i thote lamtumire EURO 2012

Kur pritej rikthimi i tij në fushë Giuseppe Rossi dëmton sërish ligamentet e gjurit. Sulmuesi italian i Villarreal ka pësuar një dëmtim identik nga i cili po rekuperohej që nga 26 tetori i vitit të kaluar. 25-vjeçari ka këputur së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.532Z

Bllokoni fluturimet/ 13 shqiptarë rezultojnë pozitivë me Covid-19 pasi mbrërrijnë në Itali, guvernatori del me thirrjen e fortë

Frika e një rishpërthimi të koronavirusit në rajonin e tij ka bërë që guvernatori i Toscana në Itali, Enrico Rossi të kërkojë nga qeveria ndërhyrje të shpejtë dhe bllokimin e fluturimeve me vendin tonë. Frika është e lidhur me të dhënat e regjistruara në orët e fundit ku janë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.817Z

Fëmijët e sëmurë, trajtim në Itali

Ministrja e Shëndetësisë, Anila Godo, pati një vizitë zyrtare në Itali, ku përgjatë tri ditëve pati diskutime me zyrtarë në Romë, në Selinë e Shenjtë, Piza dhe Firence. Një nga lajmet e mira që solli delegacioni shqiptar është edhe diskutimi për një bashkëpunim në të ardhmen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.687Z

Italia pa De Rosin dhe Pirlonpërballë Brazilit të shtunën

Andrea Pirlo dhe De Rossi do të mungojnë në ndeshjen e Kupës së Konfederatave kundër Brazilit për shkak dëmtimesh që i kanë pësuar në ndeshjen e fundit përballë ekipit të Japonisë dhe kartonave të verdhë.Pirlo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.411Z

Itali, zjarr në një fabrikë veshjesh, 7 të vdekur

Të paktën shtatë persona kanë vdekur dhe dy janë plagosur rëndë, pas një  zjarri që përfshiu një fabrikë kineze veshjesh në qytetin italian Prato. Zjarri shpërtheu në një papafingo, ku 11 njerëz ishin duke fjetur, duke shkaktuar rrëzimin e një pjese të çatisë thanë zyrtarët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.373Z

Moti i keq në Itali, 5 të vdekur, disa të humbur

Një stuhi që goditi rajonet e Ligurias dhe Toskanës në veri të Italisë deri tani ka shkaktuar 5 viktima dhe disa të humbur. Gjendja po përkeqësohet gjithnjë e më shumë thonë mediat italiane. Duke cituar presidentin Georgio Napolitano, Corriere Della Sera shkruan se këto janë momente s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama