Rezultate te kerkimit per termin: +Enriko +Leta

Total: 57
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.128Z

Leta: Italia ka kushtet për të rimëkëmbur ekonominë

Diferenca midis interesave të bonove gjermane dhe italiane ka rënë nën 200 pikë dhe kryeministri italian, Enriko Leta, përshëndet atë që e quan si një rezultat të madh, frut të një pune të madhe dhe mbi të gjitha sakrificave të të gjithë italianëve. Askush nuk ka shkopin magjik. I

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.885Z

Kriza ekonomike dhe TAP-i, Leta takohet më Samaras-in në Athinë

Greqi- Kryeministri i Italisë, Enriko Leta, ka zbarkuar mbrëmë në Athinë ku do të zhvillojë një vizitë dy ditore në Greqi. Ai ka ngrënë një darkë me homologun vendas, Antoni Samaras, ndërsa sot në mesditë do të ketë dhe një takim zyrtar mes tyre. Mediat greke shkruajnë se në qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.664Z

Leta: Europa rrezikohet nga skeptikët

Kryeministri italian paralajmëron rrezikun që vjen nga zgjedhjet e ardhshme parlamentare Politika europiane duhet të hyjë në betejë kundër rritjes së populizmit që vitin e ardhshëm rrezikon të krijojë Parlamentin më eurospektik dhe më antieuropian në histori dhe të dëmtojë shpresat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.239Z

Enriko Letta mbyllet në manastir, 24 orë për tu njohur me Ministrat e rinj

Kryeministri i ri i Italisë, Enriko Leta, njoftoi nëpërmjet rrjetit social Twitter se të dielën e ardhshme do të shkojë së bashku me 21 Ministrat e tij në një ish manastir në Italinë qendrore, në Toskanë, ku ata do të kalojnë së bashku njëzet e katër orë për tu njohur me këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.572Z

Tragjedia e Lampeduzes Barroso e Leta priten me protesta nga banoret

Presidenti i komisionit Europian Manuel Barrozo, kryeministri italian Enriko Leta, zv/ kryeministri Alfano dhe komisionerja e BE-së për cështjet e brendshme Malstrom kanë mbërritur në aeroportin e Lampeduzës për të bërë homazhet e tyre para m&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.750Z

Negociatat per qeverine e re

Negociatat per qeverine e re E diel 21 Prill 2013 1124 Xhorxho Napolitano Pas rizgjedhjes Presidenti i Italise Xhorxho Napolitano nuk po humbet kohe per negociatat per krijimin e qeverise se re Sipas mediave italiane ish-kryeministri Xhuliano Amato dhe Enriko Leta jane emrat me te lakuar per for

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.804Z

Itali shpallet gjendje emergjente nga moti i keq

Një tragjedi kombëtare, me këto fjalë kryeministri italian Enriko Letta ka përshkruar përmbytjet e dhunshme në Sardenjë, si pasojë e të cilave deri tani kanë humbur jetgën 18 persona. Leta u shpreh se është vendosur ndihma prej 20

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama