Rezultate te kerkimit per termin: +Enti +Rregullator

Total: 1600
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.191Z

Enti Rregullator kundër FMN-së

FMN nuk tërhiqet. Kërkon bisedime dhe me korporatën për rritje të çmimit të energjisë Fondi Monetar Ndërkombëtar ka konkretizuar pranë autoriteteve shqiptare kërkesën për rritjen e çmimit të energjisë. Përfaqësues të Fondit Monetar kanë nisur gjatë dit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.108Z

SHBA enti rregullator padit 16 banka

Një ent rregullator në Shtetet e Bashkuara ka paditur 16 banka nën dyshimin se kanë manipuluar normën e interesit ndërbankar të Londrës, e njohur ndryshe si Libor. Norma e Liborit përdoret për të depozituar triliona dollarë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.598Z

Enti Rregullator inspekton Fierzën

HEC-i Enti Rregullator i Energjisë ka kryer disa ditë më parë një inspektim në HEC-in e Fierzës për t’u njohur më nga afër mbi ecurinë e punës në këtë objekt, sidomos në lidhje me efektivitetin e investimeve të kryera në vitet e fundit për rehabilitimin e pajisjeve elektrom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.414Z

Enti Rregullator, në gjyq për tarifat e energjisë

Tiranë, 30 Janar NOA/ Rajmonda Lajthia - Mosmarrëveshjet mes kompanisë private të shpërndarjes së energjisë dhe Entit Rregullatorë kanë përfunduar në gjykatë. Sikundër ishte parashikuar, çekët e OSSH-së kanë ngritur një padi ndaj Entit Rregullator të Energjisë Elektrike, ku k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.903Z

“Të krijohet Enti Rregullator i Karburanteve”

Konfindustria kerkon nga qeveria krijimin e domosdoshem te Entit Rregullator te Karburanteve. Me anë te Entit mund të ndikohet në uljen e pjesës së kostos shtesë së karburanteve dhe tregtimit te tyre. Per kete i eshte derguar nje leter edhe Berishes TIRANE-Konfindustria ka kërkuar nga q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.337Z

Enti Rregullator i Ujitrrit tarifat per Tiranen

TIRANE- Enti Rregullator i Ujit ka miratuar dje perfundimisht tarifat e rritura per ujin e pijshem per Tiranen. Konsumatoret familjare nga 33 leke per meter kub qe paguajne aktualisht ne vitin 2012 do te paguajne 45 leke nderkohe qe rritja ishte propozuar nga ndermarrja e Ujesjellesit ne 55 leke. En

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.486Z

Enti Rregullator zytarizon rritjen e cmimit te ujit

Enti Rregullator i ujit mori dje vendimin përfundimtar mbi aplikimin e bërë nga Ujësjellësi i Tiranës për rritjen e çmimit të ujit të pijshëm. Nga 1 janari i vitit që po vjen banorët e kryeqytetit do të paguajnë më shu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama