Rezultate te kerkimit per termin: +Enver +Hoxhs

Meta: total 51 / total_found 51 / time 0.000 / keyword[0] enver / docs[0] 19585 / hits[0] 41461 / keyword[1] hoxhs / docs[1] 79 / hits[1] 120 /
A u shit Kosova në Mukje? Sadik Premte përballë Malëshovës
  • 2017-08-03

A u shit Kosova në Mukje? Sadik Premte përballë Malëshovës

Prof. Xhelal Gjeçovi Në këto vite të mendimit të lirë, është shkruar e diskutuar shumë për Mukjen  dhe nuk është bërë keq, pasi përmes tyre janë ballafaquar e sqaruar mjaft probleme të diskutueshme të kësaj  ngjarje. Por, përqendrimi i vëmendjes tek Mukja duket se nuk ka qenë

Vizita 13-ditore e gazetarit te 8220TIME8221 ne Shqiperine e Hoxhes
  • 2014-11-26

Vizita 13-ditore e gazetarit te 8220TIME8221 ne Shqiperine e Hoxhes

e Marte 25 Nentor 20142014 pm brbrNga libri 8220Tri kohe te Shqiperise ne TIME8221 i Dr Belina Budinitbrbr Vizita e rralle 13-ditore e nje gazetari te revistes 8220TIME8221 ne Shqiperine e izoluar te Hoxhes i kamufluar si turistSSSAbrASSEdhe pse revista 8220Time8221 kishte zy

Milo zbulon dokumentet e reja Si erdhi Enver Hoxha ne krye te PKSH
  • 2014-11-11

Milo zbulon dokumentet e reja Si erdhi Enver Hoxha ne krye te PKSH

e Marte 11 Nentor 20141245 pm p classwp-caption-text Enver Hoxha 1941brbrHistoriani Paskal Milo me nje liber per ish-udheheqesin komunistbrbrLetra e Popovicit per Titon Hoxha i afte per drejtues i rritur shpejt luftetari me i forte per pastrimin e partisebrbrKoco Tashko preferoi

Ditari i Kroit Enveri nuk shikon me bisedat per orgjite e partiakeve
  • 2014-09-10

Ditari i Kroit Enveri nuk shikon me bisedat per orgjite e partiakeve

e Hene 8 Shtator 20141232 pm p classwp-caption-text PROFESORI AUSTRIAK I FAKULTETIT T MJEKSISKARL FELLINGER DUKE FOLUR N VJEN PR MBRESAT N VILN E ENVER HOXHS N TIRANbrbrDitari i Haxhi Kroit S8217behet fjale te komunikojme me letrabrbrMe porosi te Nexhmijes kemi ngritur nje stud

Enveri nuk shikon me bisedat per orgjite e partiakeve
  • 2014-09-08

Enveri nuk shikon me bisedat per orgjite e partiakeve

e Hene 8 Shtator 20141232 pm p classwp-caption-text PROFESORI AUSTRIAK I FAKULTETIT T MJEKSISKARL FELLINGER DUKE FOLUR N VJEN PR MBRESAT N VILN E ENVER HOXHS N TIRANbrbrDitari i Haxhi Kroit S8217behet fjale te komunikojme me letrabrbrMe porosi te Nexhmijes kemi ngritur nje stud

No Pic available
  • 2011-03-31

Pse nuk pyesim edhe tiranasit në ditën e votimeve lokale?

Nj sugjerim i thjesht nga Instituti Shqipataro-Amerikan pr Marrdhniet dhe Kontributet n shtetin e Minesots, SHBA Duke respektuar n mnyr t panashme vullnetin e qytetarit shqiptar mbi dshirat e tij n qytetin ku jeton, ne sugjerojm q n kt koh  t zgjedhjeve lokale n Shqipri, s paku pr votuesit n Tiran,

No Pic available
  • 2010-11-07

PR KUJTIMIN E ENVER HOXHS DHE MONUMENTIN E AHMET ZOGUT

Ahmet Zogu dhe Enver Hoxha jane dy figura historike. Nuk e vendosen dotkete status te tyre as paraardhesit tane dhe as ne bashkekohesit. Sa ishin gjalle ia dolen ata vete me mjetet e menyrat e tyre. Tani ne vitin 2010 ndersa jane vetem kujtime por edhe trashegimi kombetare na takon pikerisht neve dh