Rezultate te kerkimit per termin: +Enver +Hoxha

Total: 7415
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.236Z

ENVER HOXHA TUNGJATJETA !

ZEQIRIJA IBRAHIMI Ishte viti 1972. Presidenti amerikan, Richard Nixon, vizitoi Kinën, ku u prit nga kryetari kinez, Mao Ce Dun. Ky lajm e tronditi Enver Hoxhën. Pas kësaj filloi ftohja e marrëdhënieve Shqipëri-Kinë, derisa ato u ndërprenë përfundimisht më 1978-n. Dhe, pas kësaj prishjeje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.494Z

Fotot: Rikthehet Enver Hoxha në Tiranë

Nostalgjikë komunistë dhe anëtarë të Partisë Komuniste, kanë bërë sot një parakalim në Bulevardin Dëshmorët e Kombit me rastin e ditës ndërkombëtare të punëtorëve, 1 majin. Me grushtat lart dhe pankarta të diktatorit Enver Hoxha në duar, pensionistët e shumtë kanë bërë thi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.678Z

Enver Hoxha i Blendit

    Mehmet Kraja*   Libri i Blendi Fevziut për Enver Hoxhën mban nëntitullin E para biografi e bazuar në dokumentet e arkivit personal dhe në rrëfimet e atyre që e njohën, një fjali që do tiu shkaktojë dëme të mëdha historianëve, sepse konsumon reklamën më përmbajtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.067Z

Enver Hoxha në Kosovë

Libri bestseller i gazetarit Blendi Fevziu, ‘Enver Hoxha’, iu prezantua edhe lexuesit kosovar. Po ashtu, u shfaq edhe premiera e dokumentarit për diktatorin shqiptar. Fevziu tregoi për mënyrën se si e ka shkruar librin, foli për personazhin e librit e për shumëçka tjetër. Ende pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.889Z

Në Ferizaj, përkujtohet Enver Hoxha

Një grup qytetarësh nga Ferizaj, të tubuar rreth “Frontit për mbrojtjen dhe kultivimin e rrugës revolucionare të shokut Enver Hoxha”, organizuan sot marshin përkujtimor me rastin e 25-vjetorit të vdekjes së ish-diktatorit komunist shqiptar. Kryesuesi i këtij fronti, profesori i sociol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.735Z

Kur dashuronte Enver Hoxha

p styletext-align justifyGjyshi i tij mberriti ne Shqiperi ne vitet 20 si ndertues Disa prej shtepive te Gjirokastres jane ndertuar prej tij Aurelia e bija nje italiane e bukur me floke te kuq e me sy te kalter ra ne sy menjehere ne qytetin e gurte Midis atyre qe e admironin ishte edhe nje i ri Env

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.467Z

Lojërat partizane Enver Hoxha-Fadil Hoxha

Lufta "Nacionalçlirimtare" në Jugosllavi e në Shqipëri ishte luftë kriminale. Për katër muaj "çlirimi" partizanët serbo-malazezë në Kosovë vranë pesëdhjetë herë më shumë shqiptarë sesa fashistët apo nazistët për katër vjet okupimi. Të njëjtat krime i bënë partizanët n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama