Rezultate te kerkimit per termin: +Enver +Hoxhen

Total: 422
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.200Z

Ngjela Rama muze per Enver Hoxhen

e Hene 24 Nentor 20141244 pm Aleati i socialisteve ne zgjedhjet e 23 qershorit Spartak Ngjela akuzon Edi Ramen se po synon te hape nje muze per Enver Hoxhen Ne nje postim te tij ne Facebook Ngjela shprehet se e gjithe kjo propagande eshte nje dredhi brKurre te mos ju shkoje ne m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.502Z

"Mos transmetoni Enver Hoxhen"

TIRANE - Ndal, figurave te regjimit komunist. Afrimi i 100 vjetorit te lindjes se diktatorit Enver Hoxha dhe manifestimi ne disa media te kesaj ngjarjeje, ka vene ne levizje Keshillin e Etikes prane Keshillit Kombetar te Radio-Televizioneve (KKRT). Ky keshill i sugjeroi dje KKRT-se, qe te njoftoje o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.280Z

Meta Se identifikojme Luften me Enver Hoxhen

e Merkure 26 Nentor 20141209 pm p classwp-caption-text Kryetari i Parlamentit Ilir MetabrbrKreu i Kuvendit flet per 70-vjetorin e clirimit Pse festojmebrbrKomandat i pare Spiro Moisiu Enveri u be i njohur pas LuftesbrbrKryetari i Parlamentit Ilir Meta deklaroi dje se verejtjet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.816Z

Edi Rama publikon foto me Enver Hoxhen ne sfond per 70-vjetor

Transmetuar me 17112014 - 2349 Kryeministri Edi Rama publikoi sot ne mbremje disa foto ku mes tyre dallohen edhe ato te cilat ne sfond kane pamjet e diktatorit komunist Enver Hoxhabr br Lavdi atyre qe dhane jeten per clirimin e kryeqytetit titullohet album

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.207Z

Le Monde publikon cfare mendonte Ismail Kadare per Enver Hoxhen

Transmetuar me 01022016 - 1344 Ishin ditet kur Shqiperia ndodhej ne zi per vdekjen e Enver Hoxhes dhe Ismail Kadare bente nje leter te hapur per gazeten e njohur franceze Le Monde Kadare ne ate leter i pergjigjej nje shkrimi te meparshem te kesaj gazete ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.249Z

Reportazhi i BBC Njerezit e fajesojne Ramen si Enver Hoxhen

Transmetuar me 04122015 - 0624 Gazetarja e BBC Maria Margaronis percjell pesimizmin e shqiptareve permes nje reportazhi Ajo ka patur si qellim per te pergatitur nje reportazh mbi hijet e te shkuares ne jeten shqiptare Pasi ka vizituar Spacin dhe flet per te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.632Z

Si e orkestroi Titoja Enver Hoxhen kunder Kosoves

Jugosllavet nuk e paten te veshtire ti fusnin shqiptaret ne kete rol sepse punet ne Shqiperi kishin ndryshuar ne favor te tyre qe ne vitin 1943 pas Mukjes. Kjo eshte historia e vertete kurre e shkrueme. Dhe eshte mire qe kete kane filluar ta njohin edhe disa nga bashkatdhetaret

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama