Rezultate te kerkimit per termin: +Enveri

Meta: total 1000 / total_found 1928 / time 0.001 / keyword[0] enveri / docs[0] 1928 / hits[0] 4039 /
Ndikimi rus, ish-ministri: Si rreziku anglo-amerikan për Shqipërinë!
  • 2019-03-12

Ndikimi rus, ish-ministri: Si rreziku anglo-amerikan për Shqipërinë!

Ish-ministri i Drejtësisë ka ironizuar shqetësimin e shprehur dje nga SHISH për tentativat e Rusisë në rritjen e influencës në Shqipëri. Në një status në Facebook, Manjani shkruan se kjo gjë është qesharake, pasi sipas tij, amerikanizmi në vendin tonë është deri në nivele qeshara

Baba Taku: Ju tregoj pseudonimin serb të Sali Berishës, si agjent i UDB-së
  • 2019-03-10

Baba Taku: Ju tregoj pseudonimin serb të Sali Berishës, si agjent i UDB-së

Në gazetën DITA është publikuar sot pjesa e dytë e intervistës me deputetin socialist Spartak Brahon për raportin e operativit të Sigurimit, Ali Anadolli mbi rekrutimin e Sali Berishës nga UDB-ja serbe. Baba Taku i njohur për çantën e zezë, pasi kishte ngritur akuza tepër të rënda n

Parlamenti i ligjshëm pa opozitën, deputeti i LSI: Të ligjshëm ishin edhe Stalini, Enveri dhe Hitleri
  • 2019-02-18

Parlamenti i ligjshëm pa opozitën, deputeti i LSI: Të ligjshëm ishin edhe Stalini, Enveri dhe Hitleri

Deputeti i LSI-së Edmond Panariti i është përgjigjur mazhorancës, pas deklaratave të kësaj fundit se parlamenti është i ligjshëm edhe pa opozitën. Sipas Panaritit, të ligjshëm ishin edhe Stalini, Enveri dhe Hitleri, të cilët shtypën, vranë dhe prenë. Parlamenti është i ligjshëm

No Pic available
  • 2018-12-19

Ali Demi, muajt e fundit të jetës së një heroi (FOTO)

Ali Demi, (1918-1943) ky bir i Çamërisë martire, ishte një nga heronjtë që spikati në luftën për çlirimit të Shqipërisë nga zgjedha fashiste, për krijimin e një Shqipërie të lirë, republikane e demokratiike. I ikur për studime që fëmijë në Konviktin Çamëria të Sarandës, m

SHAH ME TË VETËT
  • 2018-11-06

SHAH ME TË VETËT

Nga Ylli MANJANI Edi Rama nuk gënjen kur thotë se po luan Shah. E vetmja gënjeshtër e tij është se nuk tregon se me kë po luan. Ka krijuar idenë që lojën e ka me Ilir Metën, por në fakt po luan shah e çfarë shahu, me partinë e vet. Nuk kam menduar për asnjë sekondë se kishte parame

DORËHEQJA E XHAFAJT SI VETËVRASJA E MEHMET SHEHUT
  • 2018-10-31

DORËHEQJA E XHAFAJT SI VETËVRASJA E MEHMET SHEHUT

Ish-diktatori Enver Hoxha dhe ish-kryeministri shqiptar Mehmet Shehu Nga Mentor KIKIA Dorëheqja e ish-Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj më ngjason me vetëvrasjen e Mehmet Shehut. E para, se ajo nuk ishte e vullnetshme. Pra, Xhafaj është detyruar të dorëhiqej, pavarësisht çfarë pohoi a

Helena Kadare: Jeta përkrah Ismail Kadaresë
  • 2018-10-20

Helena Kadare: Jeta përkrah Ismail Kadaresë

Nga Beti NJUMA & Alda BARDHYLI Gati 40 vjet nga udhëtimi i parë në Kosovë, Helena Kadare rikthehet sërish këtë fillim vjeshte në Prishtinë në një takim me lexuesit. Ka mbetur po ajo, gruaja që i shpërndahet një dritë ndër flokë, që duket se vjen nga thellë brenda saj. Ndoshta