Rezultate te kerkimit per termin: +Enzimat

Meta: total 70 / total_found 70 / time 0.000 / keyword[0] enzimat / docs[0] 70 / hits[0] 83 /
Pse duhet te hani perime para cdo vakti
  • 2015-07-30

Pse duhet te hani perime para cdo vakti

Transmetuar me 30072015 - 1325 PUBLICITET Permiresohet tretja- Nisja e nje vakti ne dreke apo ne darke me perime vecanerisht nese jane te papjekura ndihmon enzimat qe te lehtesojne tretjen e ushqimit ne organizmitbr br Zbeh

Gjithcka qe nuk dini per rrushin bazuar ne studime shkencore
  • 2015-06-28

Gjithcka qe nuk dini per rrushin bazuar ne studime shkencore

Transmetuar me 28062015 - 1135 Keni degjuar deri dje se ata qe vuajne nga diabeti apo jane mbipeshe nuk duhet te hane rrush se ka shume sheqer Keni degjuar me pare se nuk u ben mire njerezve me tension te larte Jane te gabuara Ndiqni studimet me te fundit t

fare duhet te dini per demet qe shkakton sheqeri
  • 2015-01-13

fare duhet te dini per demet qe shkakton sheqeri

Transmetuar me 12012015 - 2200 Kalorite dhe pasojat e abuzimit te vazhdueshem me sheqerin jane te njohura por jo te gjithe e dine se sheqeri i bardhe dhe i rafinuar eshte me i demshem per shendetinbr br Pervecse ben qe te shtohet peshe rrit presionin e gj

No Pic available
  • 2014-11-14

Aloe Vera, ja si mund ta përdorni bimën e mrekullive!

TIRANE- A e dinit se Aloe Vera ndihmon në pastrimin e akneve? Apo shpërdorimi i lëngut të Aloe Verës mund të jetë i dobishëm për uljen e sheqerit në gjak tek pacientët diabetik? Gjithashtu shërben për parandalimin e sëmundjeve t&e

5 ushqime qe ndihmojne melcine te kryeje funksionet e saj
  • 2014-10-28

5 ushqime qe ndihmojne melcine te kryeje funksionet e saj

Transmetuar me 27102014 - 1925 br br Ne jeten perditshme jemi te ekspozuar ndaj ndotesve te ambientit ushqimeve te skuqura e te perpunuara dhe stresi Per kete melcia jone ka mbingarkese dhe mbilodhje Ne kete rast ajo qe ne mund te bejme eshte ta ndihmojme

A është aloe vera aq e fuqishme sa një ilaç?
  • 2014-08-06

A është aloe vera aq e fuqishme sa një ilaç?

Ekspertët kanë thënë po: aloe vera është një ilaç i vërtetë. Ajo mund të luftojë gastritin, të forcojë sistemin imunitar dhe të mbajë në ekuilibër sheqerin në gjak Fillimisht në treg u hodhën një bum produktesh kozmetike me bazë aloe verën, për tu përdorur mbi fytyr

Vetite kuruese te rrepes se bardhe
  • 2014-07-04

Vetite kuruese te rrepes se bardhe

Transmetuar me 03072014 - 2129 Rrepa e bardhe eshte nje bime e cila permban shume lende minerale te cilat jane shume te rendesishme per organizmin shte venen re se perdorimi dhe konsumi i saj ndikon mjaft pozitivisht ne trupin e njeriut Disa nga vetite e rre