Rezultate te kerkimit per termin: +Epike

Meta: total 982 / total_found 982 / time 0.000 / keyword[0] epike / docs[0] 982 / hits[0] 1155 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

DIKTATURA E VARFËRISË DHE FUSHATA E PARTIVE POLITIKE
  • 2017-06-13

DIKTATURA E VARFËRISË DHE FUSHATA E PARTIVE POLITIKE

Nga ILIR ÇUMANI (Kujtesë për votuesit në prag të zgjedhjeve) Tek po bëja blerje në dyqanin e fruta – perimeve në lagjen ku banoj, rastësisht u bëra dëshmitar i një skene pothuajse krejt të zakontë, nga ato që shpesh i ndeshim në realitetin e përditshëm, por që kësaj here m

No Pic available
  • 2017-06-07

Braçe: LSI e ka humbur qetësinë e logjikën, Meta po e vret Presidentin

Ndërsa deklaratat kundër dy aleatëve të vjetër PS dhe LSI janë shtuar gjatë fushatës, mëngjesin e sotëm edhe deputeti Erjon Braçe i ka shtuar dozën e tij të kritikave. Duke u marrë me ish-kreun e LSI-së, Ilir Metën aktualisht President i zgjedhur Braçe thotë se është e pashembull

No Pic available
  • 2017-06-07

Analiza/ Hipokrizia e Ramës me Metën. Presidenti ka humbur qetësinë dhe dashurinë

Analisti Andi Bushati në një analizë të tijën ka komentuar sot situatën politike në vend. Bushati pohoi se Rama është shqetësuar për qëndrimin e presidentit të ri, Ilir Meta në fushatën elektorale. Mes të tjerash analisti thekson se tashmë Meta e ka humbur figurën e tij ka humbur q

No Pic available
  • 2017-06-03

Finalja/ Zidane frymëzon futbollistët e Realit me filmin 300 spartanët

Finalja Juventus-Real Madrid do të jetë një ndeshje epike, por Zinedine Zidane ka menduar ti shtojë edhe disa nota lirike. Trajneri i skuadrës madrilene, në përpjekje për të frymëzuar yjet e tij para përballjes me bardhezinjtë, ka marrë rolin e mbretit të Spartës, Leonidha, duke përd

RAMA-BASHA, PAKT I PËRKOHSHËM APO BASHKËPUNIM AFATGJATË?
  • 2017-06-01

RAMA-BASHA, PAKT I PËRKOHSHËM APO BASHKËPUNIM AFATGJATË?

Sadedin Mezuraj 1.Konkurenca, konflikti politik dhe kompromisi Ishte në fillimin e mandatit të tij qeverisës kur  Kryeministri Rama , në përballjen  me opozitën  e tulatur nga një milion shuplakat, nga foltorja e Parlamentit lëshoi frazën e bërë tashmë legjendare prisni, prisni, se n

No Pic available
  • 2017-06-01

Katastrofa është pranë dhe jo nga një bombë atomike

Një katastrofë epike kërcënon të lëshojë vdekjen dhe shkatërrimin mbi të gjithë botën, por nuk është rreziku, të cilit i frikësohemi shumica prej nesh jo raketat që mund të lëshojë një autokrat i fryrë koreanoverior. Nëse doni të tmerroheni me të vërtetë, mendoni për sulm