Rezultate te kerkimit per termin: +Epoka

Total: 2863
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.220Z

Epoka jonë është epoka e plastikës, dhe duhet të marrë fund

Nga Cesar Rodriguez Garavito, El Espectador Ajo që do të mbijetojë është dashuria jonë, shkroi poeti Philip Larkin më 1956. Anglezi nuk e dinte se ajo që do të mbijetonte vërtetë pas nesh, ishte shpikur në kohën që ai shkruante vargjet. Vazhda shkatërrimtare e miliona qeseve, shishev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.238Z

Guardiola: Te Barca, epoka Messi, jo epoka ime

Pep Guardiola ishte i ftuar në Konferencën Ndërkombëtare të sporteve në Dubai. Trajneri i famshëm spanjoll është pyetur për periudhën e tij si trajner te Barcelona dhe këtë aktuale te Bayern Munchen. Guardiola mohoi se periudha e sukse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.701Z

Vjen epoka e akullnajave

Në kinemanë ABC në Prishtinë sot (e enjte) do të jepet premiera e filmit të animuar ‘Ice Age - Continental Drift’ (Epoka e akullnajave – lëvizja e kontinentit). Trioja më e dashur e adhuruesve të filmit ‘Epoka e akullnajave’, Meni, Diego dhe Sidi, futen në aventur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.846Z

Universiteti “Epoka” konferencë për infrastrukturën

Arkitekt dhe urbanistë të rinj, që studiojnë në universitetin “Epoka” u njohën më gjerë me ndërhyrjet në infrastrukturë të projekteve të qeverisë dhe bashkisë. Rektori i universititet “Epoka” Halil Mur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.101Z

“Epoka”,konkurs për studentët

Ka nisur dje konkursi për studentët që duan të studiojnë pranë Universitetit “Epoka”.Ky është viti i dytë i jetës akademike të universitetit, i cili bazohet në eksperiencën 15-vjeçare të kolegjeve turke. Pikërisht dje, për vitin akademik 2008-2009, shumë maturantë nga qy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.924Z

Gjana Cilesite qe dallojne Universitetin Epoka

Universiteti Epoka eshte hapur pak vite me pare si vijimesi e kolegjeve turke ne vendin tone. Ku diferencohet Universiteti juajUniversiteti Epoka bazohet ne eksperience n e suksesshme te Kolegjeve Turke ne Shqiperi te cilet tashme prej 17-vjetesh jane lider ne arsimin fillor dhe te mesem privat ne v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.474Z

Universiteti EPOKA, provimi i pranimit me 19 prill

Mbi 1500 maturante te ardhur nga shkollat e mesme te Tiranes, Durresit, Shkodres, Elbasanit, Vlores etj., jane mbledhur ne ambientet e hotel "Sheraton", ku jane njohur nga afer me mundesite dhe metodiken arsimore qe Universiteti "Epoka" ofron me programin e tij. Kokteji ishte nje prezantim qe iu be

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama