Rezultate te kerkimit per termin: +Era

Meta: total 1000 / total_found 7575 / time 0.004 / keyword[0] era / docs[0] 7575 / hits[0] 10485 /
Keni plane për fundjavë? Ja si parashikohet moti dhe temperaturat
  • 2019-04-06

Keni plane për fundjavë? Ja si parashikohet moti dhe temperaturat

Vranësira të shpeshta dhe reshje shiu të karakterit lokal do të paraqiten orët e para të ditës së shtunë, ku me karakter shtrëngatash do të jenë në zonat juglindore dhe ekstremi verior. Pasditja dhe orët e mbrëmjes do të dominohen nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpes

ÇLIRIMI I SHTETIT NGA KRIMINALIZIMI, KRYEKAUZË E OPOZITËS
  • 2019-04-02

ÇLIRIMI I SHTETIT NGA KRIMINALIZIMI, KRYEKAUZË E OPOZITËS

Nga Petrit Vasili Shteti për shkak të puçit politik të kapjes nga Rilindja është shpërbërë strukturalisht,juridikisht dhe moralisht. Kryekauza e opozitës është natyrshëm vetëm e vetëm një: çlirimi i shtetit nga kapja dhe kriminalizimi përmes votës së lirë. Ringritja e shtetit n

Nostalgjia e çative dhe hajateve të Tiranës
  • 2019-03-29

Nostalgjia e çative dhe hajateve të Tiranës

Tjegulla, qindra tjegulla, tjegulla shtëpish tiranase ngjizur në sytë e mi të fëmijërisë dhe rinisë. Tjegulla okër në të kuqe dhe kulmuar mbi ato shtëpi të përkulura nga pesha e kohës, mbi mure çerpiçi. Çati tiranase që sot gati janë zhdukur nga afresku i dikurshëm i këtij qyte

Nga deti te liqenet, plazhet më të bukura në Itali për 2019 (Foto)
  • 2019-03-29

Nga deti te liqenet, plazhet më të bukura në Itali për 2019 (Foto)

Liqene, limane dhe gropa të këndshme, nga Alpet deri në Jon: ja plazhet më të bukura Jo vetëm plazhet e krijuara nga ujërat smeraldë të Tirrenisë, Jonit dhe Adriatikut, por edhe plazhet e liqeneve të vogla, sepse bukuria në Itali është me të vërtetë kudo. Nga veriu në jug të gadis

Zjarr masiv në pyjet e Darëzezës në Fier
  • 2019-03-29

Zjarr masiv në pyjet e Darëzezës në Fier

Një zjarr i madh ka rënë ditën e sotme në zonën e pyllëzuar në Darëzezë të Fierit. Flakët, të cilat raportohet të shkojnë deri në 30 metra lartësi, deri tani kanë djegur 15 hektarë pisha e shkurre, ndërsa pranë vatrës së zjarrit ka edhe lokale dhe biznese të shumta. Forcat zj

PSE JEMI VETËM NË KRIZËN TONË POLITIKE
  • 2019-03-28

PSE JEMI VETËM NË KRIZËN TONË POLITIKE

Nga Artur ZHEJI Presidenti kinez Xi Jinping, me turin e tij Europian solli në sipërfaqe një parashtrim dhe një iluzion të ri në kontinentin kolosal, që mbiquhet Euro-Azia Ai zbarkoi në Romë e më pas në Paris, me një dosje plot projekte dhe me parakontrata të gatshme që tringëllojnë q

10 plazhe të mrekullueshme greke për të ëndërruar verën (Foto)
  • 2019-03-27

10 plazhe të mrekullueshme greke për të ëndërruar verën (Foto)

Rërë e bardhë ose rozë, deti bruz dhe smerald: Greqia është një nga destinacionet më të bukura dhe më të panoramike të detit Mesdhe. Greqia është një nga destinacionet më të preferuara të italianëve për të shijuar detin. Këtu janë dhjetë plazhe parajsore, për ata që tashm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama