Rezultate te kerkimit per termin: +Erdogan

Total: 5693
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.217Z

Zgjedhja tragjike e Erdogan

Përpjekja e dështuar për grusht shteti në Turqi i dha presidentit Erdogan shansin e artë për të bashkuar kombin dhe për të rritur dialogun edhe me opozitën. Megjithatë Dani Rodrik argumenton se për të dytën herë në histori, Erdogan hoqi dorë nga mundësia për të lënë një tra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.493Z

Erdogan përqesh Izraelin

Nga Express më 13 janar 2011 në ora 18:00 Kryeministri i Turqisë, Rejjep Tayip Erdoan, e përçmoi qeverinë e kryeministrit Benjamin Netanyahu, duke e cilësuar si më të keqen në historinë e Izraelit. Lidhjet e ngushta historike mes Izraelit dhe Turqisë filluan të përkeqësohen pas lu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.159Z

Rama uron Erdogan

Kryeministri Edi Rama ka uruar Recep Taip Erdogan i cili në zgjedhjet e të dielës që kaloi hyri në historinë e Turqisë duke u bërë presidenti i parë i zgjedhur nga vota popullore. Rama njoftoi bisedën me kryeministrin në largim t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.920Z

Turqi, Erdogan riformaton qeverinë

Kryeministri turk Recep Tayip Erdogan riformatoi Kabinetin qeveritar, pasi tre ministra dhanë dorëheqjen lidhur me një proces hetimor për mit-marrje në nivele të larta. Erdogan zëvendësoi dje ministrat e ekonomisë, të mjedisit dhe të brendshëm. Djemtë e tre ish-ministrave janë ndaluar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.569Z

Ambicia vetëshkatërruese e Erdogan

Gazeta ShqipPolitika e Turqisë The Economist Recep Tajip Erdogan është tepër i fokusuar në planin për tu bërë president Kryeministri i Turqisë, Recep Tajip Erdogan, së fundmi është shfaqur në publik me kapelen stil kozak, e ngjashme me atë që mbante Ataturku. Kemalistët u tmerruan. M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.862Z

Erdogan synon të përgjojë studentët

Masat Sipas kryeministrit të Turqisë, askush nuk e di se çfarë ndodh nëpër dhomat e studentëve Një propozim i kryeministrit të Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, për të ndaluar bashkëjetesën e studentëve meshkuj/femra ka marrë kritika në të gjithë vendin. Por tani, ndërsa policia ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.283Z

Erdogan ultimatum Amerikes

brbrTurqia ashperson qendrimin e saj ne raport me shtetet perendimore Presidenti Rexhep Taip Erdogan i ka vene ultimatum Amerikes te beje nje zgjedhje mes Turqise dhe Fetullah Gylen Keto komente Erdogan i ka mbajtur gjate nje tubimi ne Ankara ku ishin mbledhur mbeshtetesit e tij ne shenje proteste k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama