Rezultate te kerkimit per termin: +Erdogani

Total: 564
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.439Z

Erdogani zemëron Putinin

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin e vështron konfliktin në Siri si lojë shahu gjeopolitike, kurse presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan sheh një rrezik për vendin e tij, shkruan Konstantin von Eggert. Para pak kohësh, Putini dhe Erdogani ishin aleatë në luftë kundër “hegjemoni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.206Z

Erdogani përndjek të gabuarit

Nga Christian Buttkereit Megjithëse shteti turk lufton prej muajsh me të gjitha mjetet kundër terrorit, nëpërmjet atentateve të së shtunës e humbën jetën deri tani 44 vetë – në mes të Stambollit. Vetëm një orë pas shpërthimeve u arrestuan 13 persona të dyshuar dhe pak m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.535Z

A po e ndryshon kursin Erdogani?

Nga Alexander Kudascheff Turqia vazhdon të jetë e tronditur politikisht dhe nga ana njerëzore nga atentati në aeroportin e Stambollit – edhe nëse aeroportin e hapën pas një ndërprerjeje të shkurtër, edhe nëse e përditshmja me sa duket vazhdon. Sepse në kthimin kaq të shpejtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.172Z

Erdogani i Arabisë

19-09-2011 / Nga Steven A. Cook (Foreign Affairs) Udhëtimi më i fundit i kryeministrit turk në Egjipt, Tunizi dhe Libi synoi ndalesën e hapave të tij të gabuar drejt Pranverës Arabe. Qëllimi ishte bindja e turqve se vendi i tyre është një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.357Z

ERDOGANI DHE ARMIQTË E TURQISË

Me sulmet e tij verbale, Presidenti i Turqisë po mban të prangosur popullin turk. Sulmet e tij në Gjermani të duken qesharake, por nuk është kështu në Turqi. Ndonjëherë është paksa prekëse kur e dëgjon Presidentin e Turqisë. Ai nuk e di ku e ka vendin, thotë Erdogani për ministrin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.539Z

Erdogani kërcënon Armeninë para rezolutës së Bundestagut

Tani Turqia duket se ka paralajmëruar në nivelin më të lartë Deklarata – “Nëse rezoluta do të miratohet sipas planit të enjten, kjo natyrisht që do t’i dëmtonte marrëdhëniet e ardhshme diplomatike, ekonomike, të biznesit, politike dhe ushtarake midis dy vendeve. Ne t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.179Z

Dashuri prej Erdogani

Nga Marenglen Rexhaj Ndodh që disa herë ti afrohesh të vertetës, duke ju larguar realitetit. Në këtë realitetin e tanishëm çdokush që na ofrohet ngjan si miku ynë më i ngushtë, por kjo mund të mos dalë e vertetë nëse e zhvendosim në një kohë tjetër. Sot kishim në Tiranë pre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama