Rezultate te kerkimit per termin: +Erion +Kristo

Meta: total 165 / total_found 165 / time 0.000 / keyword[0] erion / docs[0] 15970 / hits[0] 22722 / keyword[1] kristo / docs[1] 2717 / hits[1] 5035 /
No Pic available
  • 2019-03-30

Befason pedagogu: Njoh kolegë që bëjnë seks me studentet për një 5!

Pedagogu dhe gazetari Erion Kristo, duke komentuar protestën e studentëve në emisionin Late Night Show, është shprehur se pedagogët abuzojnë me detyrën. Sipas Kristos, pegadogët arrijnë deri në pikën sa i kërkojnë favore seksuale studenteve në këmbim të notës 5-së. Erion Kristo: E

Media në zi për Kiço Blushin, gazetarë e analistë: Humbëm një penë të artë!
  • 2019-02-09

Media në zi për Kiço Blushin, gazetarë e analistë: Humbëm një penë të artë!

Bota e medias ka reaguar me pikëllim pas ndarjes së beftë nga jeta të shkrimtarit dhe skenaristit të shquar Kiço Blushi. Unioni i Gazetarëve Shqiptar me një shkrim të gjatë në Facebook vlerëson kontributin e tij në botën e letrave shqipe, duke theksuar se la pas një thesar për të rr

Ja si u infiltruan në protestë militantët e FRESSH, FRPD dhe LRI
  • 2018-12-19

Ja si u infiltruan në protestë militantët e FRESSH, FRPD dhe LRI

Top Story, duke iu referuar ditës së parë të kësaj proteste e në vazhdim, sjell dokumentarin me titull Pranvera e Studentëve. Përmes intervistave në terren me studentët, Top Story raporton pamundësitë e tyre ekonomike për të përballuar kostot dhe jetesën, apo dhe vështirësitë e ty

No Pic available
  • 2018-06-30

Protestë me tharëse flokësh në Bibliotekën Kombëtare

Sot është data 30 qershor dhe që prej një jave, kur 12 mijë libra në Bibliotekën Kombëtare u dëmtuan nga përmbytja, punonjëset e bibliotekës po i thajnë këto libra me tharëse flokësh. Po a mund të shpëtohen librat duke i tharë në këtë formë dhe a mund të bëhen të lexueshëm

Firma e artistëve për Teatrin, Pavlina Mani: Kanë falsifikuar firmën e Pirro Manit
  • 2018-06-28

Firma e artistëve për Teatrin, Pavlina Mani: Kanë falsifikuar firmën e Pirro Manit

Një ditë më parë një letër e firmosur nga 65 artistë i drejtohej krerëve të shtetit për një Teatër të ri Kombëtar, e mes tyre ishte edhe emri i regjisorit të mirënjohur Pirro Mani, por për bashkëshorten e tij, aktoren Pavlina Mani, ky është një falsifikim i firmës së tij. Në

No Pic available
  • 2018-02-17

Përfaqësues i shoqërisë civile letër të hapur ministrit Xhafaj: Jeni po kaq djallëzor, sa një mendje kriminale

Pedagogu dhe aktivisti i njohur i shoqërisë civile Erion Kristo i shkruan një letër të hapur ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, pas prangosjes së avokatit Adriatik Lapaj, i cili ishte pjesëmarrës në protestën e zhvilluar para  Kuvendit nga punonjësit e by-pass-it të Fierit dhe Vl

No Pic available
  • 2017-12-23

Tiranë, ndalohet lëvizja e automjeteve të rënda në disa rrugë

Erion Veliaj ka firmosur urdhrin që ndalon përkohësisht qarkullimin e mjeteve të tonazhit të rëndë brenda unazës së mesme dhe në disa segmente të tjera rrugore. E gjithë kjo vjen për shkak të fluksit të shtuar dhe ngarkesës që krijohet në trafik me rastin e festave të fundvitit, k